Şirket, Salı günü yayınlanan yatırımcı mektubunda, Netflix’in şu anda, Netflix franchise’larına dayalı ek oyunlar da dahil olmak üzere geliştirilmekte olan 55 oyunu olduğunu söyledi (PDF). Şirket, geçen yılın sonlarında Android ve iOS serisinin ilk sürümüyle oyun oynama konusunda gerçekten ciddileşti, ancak daha fazla oyun taahhüdü, Netflix’in şimdiye kadar lansmandan memnun olduğunu gösteriyor.

Netflix’in stratejisinin bir parçası, abonelerin oyunlarını etrafta dolaşmak için başka bir neden olarak görmeleridir ve şirket mektupta “ve daha yüksek tutma sağlayan bazı cesaret verici oyun işaretleri görüyoruz” dedi. Netflix, oyun oynamanın “çok yıllı bir yolculuk” olduğunu ve uzun vadede buna yatırım yapmaya devam edeceğini belirterek – ki buna ihtiyaç duyabilir, çünkü son veriler abonelerin yüzde 1’inden azının günlük olarak Netflix oyunlarıyla etkileşime girdiğini gösteriyor. temel. İlginç bir şekilde Netflix, oyunların özellikle mobil cihazlar için geliştirilip geliştirilmediğini söylemiyor, bu da şirketin telefonlarla sınırlı olmayan yeni oyunlar yayınlayacağını önerebilir.

Salı günkü kazancında Netflix, üçüncü çeyrekte 2,4 milyon abone eklediğini söyledi. Bu, 10 yıldan uzun bir süredir ilk kez abone kaybettiğini bildirdiği bu yılın başlarından bir geri dönüş. Şirket, önümüzdeki yılın başlarından itibaren şifre paylaşımını kaldırmayı planlıyor ve Kasım ayında daha ucuz bir reklam destekli plan sunacak.genel-2