Son beş yıldır, hedef malzemeleri Destiny 2’nin ekonomisinde büyük bir rol oynadı, ancak oyunun 19. Sezonu başladığında bu kaynaklarda büyük bir değişiklik bekliyoruz. Bungie, Destiny 2’yi basitleştirme ve oyunu yeni oyuncular için daha erişilebilir hale getirme hamlesinin bir parçası olarak, Aralık ayında yeni sezon başladığında bazı materyallerin artık elde edilemeyeceğini doğruladı.

Dusklight Shards, Microphasic Datalattice, Helyum Filamentler, Baryon Boughs, Spinmetal Leaves ve Glacial Starwort emekli oluyor, ancak yine de bu malzemeleri Master Rahool ile konuşarak oyun içi Glimmer para birimiyle değiştirebileceksiniz. Hedef malzemeleri şu anda Destiny 2’de Legendary Shards gibi diğer para birimlerinin yanı sıra modlar, Geliştirme prizmaları ve Legacy Exotics elde etmek için kullanılıyor ve bunlardan bir stoğunuz varsa, bunları yığın başına yaklaşık 5.000 Parıltı karşılığında da verebilirsiniz.

Rahool, Sezon 19 boyunca sahip olabileceğiniz herhangi bir hedef materyali kabul etmeye devam edecek, ancak bunlar daha düşük bir oranda değiştirilecektir. 20 hedef malzeme size 5.000 Parıltı kazandıracak ve bu sayıdan daha az herhangi bir şey, sunulan her bir malzeme için size 250 Parıltı kazandıracak. Bungie, yaptığı açıklamada haftalık blog yazısı Bunun, ilerleyen hedef malzemeleri için tek kullanım olacağını ve yönetilecek daha az para birimi ile oyuncular envanterlerindeki öğelerin değerini daha kolay öğrenebilecekler.

Alınan Malzemeler Alınan Tutar Malzeme A Malzeme A Maliyeti Malzeme B Malzeme B Maliyeti Malzeme C Malzeme C Maliyeti
Geliştirme Prizması 1 Geliştirme Çekirdeği 10 Efsanevi Parçalar 10 parıltı 10.000
Yükselen Parça 1 Geliştirme Prizması 10 Efsanevi Parçalar 50 parıltı 50.000

Rahool ayrıca fazla Dark Fragment, Phantasmal Fragment ve Healways Pieces karşılığında Glimmer sunmaya başlayacak ve Legendary Shards’ı Glimmer ile takas etmenin maliyeti değişmeyecek. Malzeme alışverişi yapmadan sabit miktarda Glimmer kazanmak istiyorsanız, Herkese Açık Etkinlikler, Sezon 19’dan itibaren büyük miktarda para dağıtmaya başlayacak.

Normal Herkese Açık Etkinliklerden 3.300 ile 4.645 arasında Parıltı kazanmayı bekleyebilirsiniz, Kahramanca Herkese Açık Etkinlikler ise bu ödülü 10.000 ila 12.500 Parıltıya yükseltir. Bunların, oyun sırasında kazanabileceğiniz Glimmer miktarını artıran Ghost modlarını veya sezon geçiş avantajlarını hesaba katmayan ham sayılar olduğunu belirtmekte fayda var.

Ghosts için materyalizm modları, Sezon 19’un başında kaldırılacak ve Kızıl Savaş satıcıları Devrim Kay ve Failsafe de güncellemeler alacak. İtibar dereceleri kazanmak için hedef malzemeleri teslim etmek artık Sezon 19’dan itibaren geçerli olmayacak; bu, teçhizat, Hayalet mermileri ve amblemlerin Efsanevi Parçalar kullanılarak doğrudan bu satıcılardan satın alınabileceği anlamına geliyor. Oyuncuların Efsanevi Parçalarını mevcut seviye sınırına yükseltilemeyen silahlara harcamasını önlemek için gün batımı silahları da envanterlerinden kaldırılıyor.

Bungie, Tower’daki kiosktan satın alınabilen Legacy Exotics için, hedef malzeme maliyetinin Legendary Shard maliyetiyle değiştirileceğini, ancak Anarchy ve Tarrabah gibi Raid Exotics’in mevcut maliyetlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacağını söylüyor. Hedef malzemeler kullanımdan kaldırılırken, bu para birimlerinin elde edildiği düğümler hiçbir yere gitmiyor. Savathun’s Throne World’de bulunan Fundamental Osmium birikimlerine benzer şekilde, bu kaynak noktalarından Glimmer ve deneyim puanları kazanabileceksiniz.

Daha fazla Destiny 2 haberi için, bu ay Festival of the Lost’ta kazanılabilecek mekanik temalı zırha ve Bungie’nin yeni bir tür düzeltmeyi nasıl test ettiğine göz atın.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1