En son FFXIV 14 saatlik canlı yayın sırasında sürpriz bir corgi FFXIV minyon duyurusu, eleştirmenlerce beğenilen MMORPG’ye gelen en yeni yavru hakkında her yerde köpek severleri heyecanlandırdı. Square Enix’in Final Fantasy çok oyunculu oyununun dokuzuncu yıldönümünü kutlayan canlı yayın, Live Letter 73 ve FFXIV 6.25 çıkış tarihinin duyurulması etrafında toplandı.

Ancak, etkinlik için ikincil canlı yayında sağlanan ayrıntılarla birlikte birkaç gizli duyuru ortaya çıktı. FFXIV oyun yönetmeni Naoki Yoshida ile konuşan Final Fantasy’nin babası olarak bilinen Hironobu Sakaguchi, MMO’nun ekibi için özel bir istekte bulundu. Sakaguchi, kappa – Japon su iblislerinin özel bir hayranıdır ve bir kappa kigurumi (kapşonlu tulum) kostümünün uygulandığını görmek istediğini söyledi.

Sakaguchi, oyundaki Su İmpi minyonunun zaten bir kappa’ya çok benzediğini, bu yüzden yaratıkların zaten Final Fantasy 14 ilminde yer aldığını belirtiyor. Ekip, Sakaguchi’nin ne tür bir kappa görmek istediği konusunda oldukça titiz olduğunu ve bu nedenle geliştiricilerin ‘kesinlikle onun isteğine dikkat edeceklerini’ belirtiyor.

Takip eden diğer büyük haber, bir corgi minyonun ortaya çıkmasıydı. Bu sevimli yeni oyuncu, 6.3 Yaması’nda, ekranda bir konsept sanat ön izlemesi ile gelecek. ikincil akış boynuna sarı bir mendil bağlamış mutlu görünen bir köpek yavrusu. Ancak şimdiye kadar ekip, muhteşem köpeğin nasıl elde edileceği konusunda çekingen davranıyor.

Doğal olarak, hayranlar zaten yavru elde etmek, görünüşe göre zaten karar verildi. Birçoğu, yakın zamanda tanıtılan Island Sanctuary moduna bağlanabileceğini öne sürerken, diğerleri oyundaki en zorlu mücadele içeriğine atıfta bulunarak “Bunun nihai bir ödül olduğunu hayal edin” şakası yapıyor. Diğerleri, 6.3 yamasında geleceği tahmin edilen bir sonraki FFXIV derin zindanına bağlı olabileceğini söylüyor. Gereksinim ne olursa olsun, bunun doğrudan 6.3 öncelik listemizin en üstüne çıkacağını biliyorsunuz.

FFXIV Island Sanctuary rehberimiz, mümkün olan en iyi tropik kaçamağı nasıl yapacağınız konusunda sizi hızlandıracaktır. Yararlı tavsiyemizle nadir Island Sanctuary yumurtlamalarını boşa harcamamaya dikkat edin. Bu arada, hareketli çevrimiçi dünyalara kendi başınıza dalmak isteyenler için en iyi tek oyunculu MMO’lardan daha fazlasını seçtik.

Iluna Minori’ye teşekkürler FFXIV Anlaşmazlığı çeviriler için (bağlantı Discord davetini yeni bir pencerede açar).oyun-2