MyDrivers kaynağına göre, içeriden iyi bilinen Moor’s Law Is Dead’e atıfta bulunarak Nvidia, GeForce RTX 4090’ın satışlarının başlaması için iyi hazırlanmış. Tüm pazarlar için veri yok, ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde, büyük perakendeciler, orta ve küçük kalibreli mağazalar “önemli miktarda RTX 4090 stokladı ”- satışların başlangıcında GeForce RTX 3090’ın stoğunun 4-5 katı.


RTX 3090’ın bir zamanlar madencilerin her şeyi satın alması nedeniyle yetersiz kaldığını söylemeliyim. Yani madenciliğin etkisi olmasaydı, muhtemelen satışların başlaması için hazırlanan bu RTX 3090 stokları oyun tutkunlarının talebini karşılamaya yetecekti. GeForce RTX 4090’ın stoğunun çok daha büyük olduğu ortaya çıktı, bu nedenle en azından Amerika Birleşik Devletleri’nde bu ekran kartı sıkıntısı olmamalıdır.

Hatırlayın, GeForce RTX 4090’ın satışları önümüzdeki hafta, 12 Ekim’de başlayacak. ABD’de, yenilik önerilen 1.600 $ karşılığında satın alınabilir, ancak Avrupa’da fiyatlar daha yüksektir.

Moor’s Law Is Dead içeriden birinin sektördeki kaynakları var. Daha önce, 2021’de Intel Z690 yonga seti ile birlikte altı Alder Lake işlemcisinin (K ve KF serisi) piyasaya sürüleceğini doğru bir şekilde tahmin etti ve ayrıca resmi galasından önce Radeon RX 6700 XT’nin fiyatını doğru bir şekilde belirtti. Bu arada, dün GeForce RTX 4070’in ilk görüntüsünü yayınladı.genel-22