Bethesda onayladı uzun süredir devam eden fan teorisi oyun serilerinden ikisi için: Dishonored ve Deathloop aynı evrende geçiyor. Deathloop yönetmeni Dinga Bakaba, Xbox Podcast’inde bunu doğruladı ve Deathloop’un Dishonored ile aynı evrende ama çok uzaklarda geçtiğini belirtti.

Dishonored 2 için Dishonored bağımsız genişlemesi hakkında “Evet, Deathloop’un Death of the Outsider’dan sonra gelecekte gerçekleşeceğini hayal etmiştik” dedi.

Bakaba, geliştirici Arkane’nin, stüdyo Deathloop’un kendi başına durmasını istediği için bağlantılı evrenden kasten büyük bir şey yapmadığını söyledi.

Ancak perde arkasında, geliştiriciler iki franchise’ın nasıl birbirine bağlanabileceğini düşünüyorlardı. Bakaba, “Hep bundan sonra ne olacağını merak ettik ve Deathloop’u yaparken ‘Hey, bundan sonra olabilecek şeylerden biri bu olabilir’ dedik.

Geliştirici, Deathloop’un Deathloop ve Dishonored’ın aynı evrende olduğuna işaret eden, bazıları bariz ve bazıları çok daha küçük ve daha incelikli birçok ipucu olduğunu söylemeye devam etti. Bakaba’nın artık paylaşılan evren hayran teorisini onayladığı göz önüne alındığında, oyuncular şüphesiz iki franchise’ın nasıl bağlantılı olduğuna işaret eden daha fazla örnek bulacaklardır.

Konsolda PlayStation’a özel olarak geçen bir yılın ardından Deathloop artık Xbox platformlarında çıktı ve Xbox Game Pass’e dahil edildi. Deathloop, Arkane Lyon tarafından geliştirilirken, Amerikalı kardeş stüdyosu Arkane Austin, 2023’ün vampir oyunu Redfall’ı geliştiriyor.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1