New York Comic Con, bu akşam hayranlarına dizinin ilk bölümünün dünya prömiyerini yaptı. Geceyarısı Kulübü. Ancak yeni korku şovu, hayranlara yeni bir dünya rekoruna tanık olmalarını da sağladı. Daha önce yöneten Mike Flanagan tarafından düzenlendi Gece Yarısı Ayini ve Tepedeki Evin Haunting, Geceyarısı Kulübü Birbirlerine hikayeler anlatmak ve ölümden sonra ne olacağını düşünmek için bir araya gelen çeşitli hastalıkları olan bir grup genç yetişkine odaklanıyor. İlk bölüm için, hikayenin içinde anlatılan hikaye, kırılan rekorun kaynağı oldu.

The Midnight Club için takip edilecek hafif spoiler. Kendi tehlikenizde önceden okuyun.

Prömiyerde, Aya Furukawa’nın canlandırdığı Natsuki, diğer kulüp üyelerine, gece eve yürüyen ve çevredeki evlerin tüm sakinlerini pencerelerinden ona bakarken bulan bir çocuk hakkında bir hikaye anlatıyor. Aniden, Furukawa’nın da oynadığı bir kız, genç adamın arkasında belirmek için penceresinden kaybolur. Çerçeveleme cihazına geri dönersek, kulüp üyeleri ucuz bir atlama korkutmasının kullanılmasından yakınırlar. Yani hikayede, kız daha sonra tekrar ortaya çıkıyor. Ve yeniden. Ve yeniden. Ve yeniden. Sonra gitti. Hayır, bekle, yine orada. Ve yeniden…

Şimdiye kadar tahmin etmediyseniz, Geceyarısı Kulübü bir gösteride en çok senaryosu yazılan atlama korkutması için Guinness Dünya Rekorunu kırdı. Seyircinin bir parçası olarak bunun ortaya çıkışını izlerken herkesin korktuğunu, gülmeye başladığını, sonra tekrar korktuğunu ve sonra güldüğünü hissettim. Gerçekten, kalabalığın yararlandığı deneyimlerden biriydi. Bu nedenle, izleyicilerin etki için ilk gösterimi başkalarıyla birlikte izlemelerini tavsiye ederim.

Bölüm sona erdiğinde, resmi Guinness hakemi Andrew Glass, Flanagan’a, oyuncu kadrosuna ve ekibine ödülü takdim etti. “Çok komik bir hikaye,” diye yanıtladı Flanagan, “Sıçrama korkularından nefret ederim.” Gösterileriyle, insanların ona her zaman daha fazla atlama korkusu eklemesini söylediğini açıkladı. Bu yüzden kimsenin ondan daha fazlasını eklemesini istemeyeceği umuduyla “füze silolarını boşaltmaya” karar verdi. Bölüm 21 atlama korkusu içeriyordu ve önceki rekor 12’ydi. Bölümde dublör eğitimi ve vücut çiftleri gerekiyordu ve Furukawa, “sette yaklaşık üç ‘ben’ daha vardı” dedi.

Ancak atlama korkularının süvari alayı izlemek için tek neden değil Geceyarısı Kulübü. Christopher Pike’ın aynı adlı romanından uyarlanan kulüp üyelerinin anlattığı hikayeler, Pike’ın diğer kitaplarından da uyarlanacak. Yapım ortağı Trevor Macy, “Her hikayeyi her karakterle eşleştirdik” dedi.

Önde gelen korku eleştirmeni Perri Nemiroff’un moderatörlüğünde düzenlenen panel, gösteriye dahil olan birçok yeteneği tanıttı. Ortak yaratıcı Leah Fong, Nastuki’nin aslında yazdığı ilk Asyalı kadın rolü olduğunu belirtti. Ayrıca, Iman Benson’ın oynadığı ana karakter Ilonka’ya kendinden çok şey yazdı.

Gösterinin başlangıcında, Ilonka, terminal tiroid kanseri olduğunu öğrenir ve onu Brightcliffe Darülaceze’yi aramaya yönlendirir. Benson için, Ilonka’nın teşhisini aldığı sahne, aktörün hakkını vermek istediği için çekilmesi en zor sahne oldu. Ilonka Brighcliffe’e gittiğinde, hem sakinleriyle hem de bakımevinin bakıcısı, Heather Langenkamp’ın canlandırdığı Dr. Georgina Stanton ile tanışır. Korku hayranları, Langenkamp’ı Nancy olarak tanıyacaktır. Elm Caddesinde ki Kabus, ve NYCC kalabalığı, Langenkamp’ın yeni bölümün “belki de Nancy’den daha iyi” olduğunu söylediğinde, rolleri üstlenme ölçütü olarak ah etti.

Kadronun geri kalanına gelince, Igby Rigney, Ilonka’nın tanıştığı ilk sakin olan Kevin’i oynuyor ve Annarah Cymone, genç bir dindar kadın olan Sandra’yı oynuyor. Her iki oyuncu da daha önce Flanagan’ın filminde oynamıştı. gece yarısı Ayini, Nemiroff’un dediği gibi “The Flanagan Club”a geri dönüyor. Chris Sumpter, Zach Gilford’un canlandırdığı hemşire Mark’tan hoşlanmayan Spencer’ı oynuyor. Ancak, genç oyuncu çekim için bir daire bulamayınca Gilford evini Spencer’a açtığından, duygu gerçek hayata uzanmıyor.

Sırada, Adia’nın oynadığı zorlayıcı bir yalancı olan Cheri var. Cheri, insanların onun gerçeği söyleyip söylemediğini bilip bilmeyeceklerini merak ederken, Adia’ya yalan hikayelerin nedeni olarak “Kırılganlığını korumak istiyor” diyor. Sonra, Sauriyan Sapkota’nın oynadığı şaşırtıcı derecede cıvıl cıvıl bir sakin olan Amesh var. Ve Amesh böylesine kasvetli bir yerde nasıl bu kadar mutlu kalabiliyor? Sauriyan, Comic Con kalabalığının tezahüratlarına “Video oyunları” diye haykırdı.

Son olarak, Ruth Codd, Midnight Club’ın bıkkın bir üyesi olan Anya’yı keskin bir zekayla canlandırıyor. Ve Anya’nın Codd’un ekrandaki ilk oyunculuk rolü olduğunu bilmek bazılarını şaşırtabilir. Codd için çekim yapmanın en zor kısmı repliklerini öğrenmekti, çünkü kendi tabiriyle “bir Japon balığının anısı”na sahip. Ama neyse ki Jellybean Metodu’nun biraz yardımıyla onları ezberlemeyi başardı. Jellybean Yöntemi nedir? “Eğer öyle diyorsan [the lines] tam üç kez jöle yiyebilirsin,” diye açıkladı Codd.

Ve tabi ki, Geceyarısı Kulübü bazı kamera hücreleri ve Paskalya Yumurtaları olmadan bir Mike Flanagan gösterisi olmazdı. Flanagan, filmindeki aynanın Oculus bir görünüm kazandıracaktı. Özellikle hikaye içindeki hikayelerde çeşitli tanıdık yüzlerin ortaya çıkacağından bahsetti. Ancak izleyicileri, özellikle sık sık birlikte çalıştığı Hamish Linklater, Carla Gugino ve Kate Siegel’in görsel veya işitsel olarak zekice gizlenmiş üç kamera hücresini bulmaya zorladı.

Doğu kıyısında saat artık gece yarısına ulaştığından, izleyiciler filmin tamamını izleyebilirler. Geceyarısı Kulübü bu gece Netflix’te. Başka sürpriz var mı? İzleyiciler genellikle Flanagan’ın şovlarının beşinci bölümünün dikkat çekici olduğunu düşünürken, Flanagan bu sefer izleyicileri yedinci bölümün “biraz sersemletici” olduğu konusunda uyarıyor.

Umarım en çok senaryolu atlama korkularıyla ilgili kendi rekorunu yeniden kırmaz.oyun-4