Xiaomi 12T ve 12T Pro akıllı telefonlara ve renkli bir akıllı ev yenilik buketine ek olarak, Xiaomi bugün Münih’teki küresel lansmanında yeni bir fitness takipçisi de sundu: Xiaomi Smart Band 7 Pro. Giyilebilir cihazların neler yapabileceğini bu makalede okuyabilirsiniz.

  • 8:5 ekranlı Xiaomi Smart Band 7 Pro, akıllı saat formatında daha fazlasını gösteriyor
  • Smart Band 7 Pro, GPS ve SpO2 ile birlikte gelir ancak NFC içermez
  • Şu anda mevcut, erken kayıt fiyatı 89,90 Euro

Xiaomi Smart Band 7 Pro’nun muhtemelen en çarpıcı yeni özelliği, 280 x 456 piksele sahip 1.64 inç AMOLED ekran. Xiaomi’ye göre, ekran Smart Band 6’dan yüzde 84,4 daha büyük ve kesinlikle “Pro” olmadan Smart Band 7’den çok daha büyük. Ekran, özellikle genişlik açısından önemli ölçüde arttı, bu da fitness takipçisinin artık neredeyse tam teşekküllü bir akıllı saat gibi göründüğü anlamına geliyor. Maksimum ekran parlaklığı 500 nit olmalıdır.

Daha geniş ekranı eşleştiren Xiaomi, her ekranda daha fazla bilgi görüntülemek için arayüzü de revize etti. Ve kaputun altında, artan gereksinimleri karşılaması gereken yeni bir yonga seti bekleniyor. Pil, üreticiye göre on iki günlük ortalama kullanım için yeterli olması gereken 235 mAh kapasiteye sahip. Şarj süresi yaklaşık bir saat olmalıdır.

Alt taraftaki PPG sensörü, kalp atış hızına ek olarak kan oksijen doygunluğunuzu da kaydeder. Smart Band 7 Pro, hızlanma ve hareket sensörleriyle birlikte uykunuzu da ölçer. Bir akıllı telefon olmadan koşuya çıkmak istiyorsanız, muhafazada bir GPS sensörü de var. Ancak, 4G eksikliği nedeniyle mobil İnternet olmadan yapmanız gerekecek – ve mobil ödeme için NFC de gemide değil.

Xiaomi Smart Band 7 Pro renkleri

Xiaomi Smart Band 7 Pro, birçok renk kombinasyonunda mevcuttur. / © Xiaomi

Xiaomi Smart Band 7 Pro, 5 ATM’ye kadar su geçirmezdir. Pratikte, fitness takipçisi ile duş alabilir ve yüzebilirsiniz, ancak burada önemli ölçüde daha yüksek kısmi basınçlar oluşabileceğinden yüksek hızlarda su sporlarından kaçınmalısınız.

Zaten ikna olduysanız, şimdi Xiaomi Smart Band 7 Pro’yu satın alabilirsiniz. Tavsiye edilen perakende satış fiyatı 99,90 Euro’dur ve 11 Ekim’e kadar Xiaomi 10 Euro indirim sağlar. Bu arada, Smart Band 7 Pro’yu kullanabilmek için mutlaka bir Xiaomi cep telefonuna ihtiyacınız yok – hatta Android olması bile gerekmiyor. Fitness takipçisi, Android 6.0 veya iOS 9.0’dan tüm akıllı telefonlarla çalışır.genel-27