Overwatch, merakla beklenen Overwatch 2’nin piyasaya sürülmesinden önce 3 Ekim’de çevrimdışı olduğundan, kapalı kalma süresi boyunca ne yapacaklarını bilemeyen bazı hardcore oyuncular, popüler kahraman nişancı oyununu oynama dürtülerini tatmin etmek için bir Roblox Overwatch klonuna döndüler. . aşırı bloxActivision Blizzard’ın ikonik başlığının bir Roblox korumalı oyun versiyonu olan , Overwatch’a benzer – veya en azından düşük kaliteli grafikler, bloklu karakterler ve çok daha az özellik ile olabileceği kadar benzer.

Overblox’ta Robloxians, Reaper, Tracer ve Mercy gibi karakterler olarak oynayabilir. Oyun, Overwatch’a işlevsel olarak benziyor ve hissediyor – bir nevi. Bu, Overwatch’a bir alternatiftir, sinemada kaydedilmiş bir filmin korsan versiyonunu bir iPhone kamerasından izlemekle, sinemaya gitmekle aynı şeydir. Yine de oyun, Overwatch’ın ücretsiz oynanabilen bir versiyonu olarak oldukça popüler görünüyor. Overblox, 2018’de Roblox’ta piyasaya sürüldü ve o zamandan beri Robloxians, oyunu 4,7 milyondan fazla kez oynadı.

Overwatch, bir Roblox klonu ile onurlandırılan ilk oyun değil, çünkü esasen shooter türündeki popüler oyunların hayran sürümlerini oluşturan birkaç Roblox oyunu var. Counter Blox (bir CS:GO nakavt) ve Fortblox (Fortnite klonu) gibi oyunlarla, oyunların bu sürümleri kopyaladıkları oyunun aynı temel öğelerinin çoğuna sahiptir, ancak kapsamlı özelliklerinden yoksundur.

Olarak OyunlarRadar raporlarıprofesyonel oyuncular bile ayak parmaklarını Overblox’un bloklu sularına daldırdı. London Spitfire’ın resmi Twitter hesabı Takım üyesi SparkR’ın oyunu oynarken bir resmini yayınladı, “‘Overwatch yok’ olayını mükemmel bir şekilde ele alıyoruz, sorduğunuz için teşekkürler.” Tweet 7 binden fazla beğeni aldı.

Overwatch içerik yaratıcısı Aquamarine oyun içi bir resim yayınladı Twitter’da Overblox’tan, Overblox oynanış görüntülerinin bir videosunu tweetleyerek “Overwatch’ın çöktüğünü düşündüm, ama hala burada” diyerek devam etti. Aquamarine’in ilk tweet’i 8.000’den fazla beğeni aldı.

Hayranların şimdi gün batımı oyununun son anlarını kutlamasının tek yolu Overblox değildi. Diğer kutlamalar arasında oyun içi partiler ve Overwatch’tan gelen, “En iyi yolculuklar bile sona erer, ancak yenisi hemen köşede. Teşekkürler kahramanlar! 4 Ekim’de görüşürüz!” ve “diğer tarafta görüşürüz.”

Roblox’ta başka nelerin popüler olduğunu görmekle ilgileniyorsanız, 2022’deki en iyi Roblox oyunlarına göz atmayı unutmayın. Ayrıca Overwatch 2 karakter kılavuzumuz da dahil olmak üzere tüm Overwatch 2 kapsamımızı takip etmek isteyeceksiniz: her biri şimdiye kadarki yeni kahraman ve yeni konumlardan eski favorilere kadar tüm onaylanmış Overwatch 2 haritaları, sizi lansman gününün ardından gelen kaosa uygun şekilde hazırlayacak. Overwatch 2 incelememiz de yayında, bu yüzden güncellenmiş PvP’nin bu ilk yarısı hakkında ne düşündüğümüzü kontrol edin.oyun-2