Game Boy Advance için iptal edilen bir Dune oyunu, resmi Dune lisansı olmadan da olsa Steam’den satın alınabilir.

tarafından tespit edildiği gibi uzay gemisi Twitter’da, şimdi ne denir Elland: Kristal Savaşları aslen 2001 yılında Dune: Ornithopter Assault olarak hayata başladı. Proje sonunda 2002’de rafa kaldırıldı, ancak beklenmedik bir sürprizle, oyun şimdi Steam’de satın alınabilir ve oyun ilk kez halka açık hale geldi.

Oyunun resmi Steam sayfasında “2001 yılında, popüler bir seriye dayanan iddialı bir Game Boy Advance oyununun geliştirilmesi başladı” dedi. “Belki proje biraz fazla iddialı, çünkü 2002’de iptal edildi ve ekip çekip gitti. Yirmi yıl sonra, bu oyun nihayet orijinal franchise lisansı olmadan da gün ışığına çıkıyor.”

Oyunun olay örgüsü özetinden ve ekran görüntülerinden Elland: The Crystal Wars’ın Frank Herbert’in klasik bilim kurgu evreniyle nasıl bir ilişkisi olduğunu görmek kolay. Elland, uzay yolculuğunda kullanılmak üzere özel kristallerin çıkarıldığı düşmanca bir çöl gezegenidir. Güçlü bir organizasyon olan Trafford Corp, zenginliğini ve askeri gücünü Elland’a ve halkına hükmetmek için kullanıyor. Dune hayranları için bunların hepsi biraz tanıdık gelecek.

Oyuncular, kristal toplamaktan Trafford Corp birlikleriyle savaşmaya kadar çeşitli görevler için çeşitli “gelişmiş uçan makineler” kullanan bir as pilot rolünü üstlenirler. Oyuncular, Dune’un ikonik Ornithopters’ına pilotluk yapmak yerine, bunun yerine Raptors adlı gemilere pilotluk yapıyor.

Bunların hepsi Dune, Harkonnens, Fremen, damıtıcı giysiler ve Arakkis’in resimlerini çağrıştıracak kadar benzerken, görünüşe göre hala olası telif hakkı ihlali sorunlarından uzak durmaya özen gösteriyor. Resmi Dune lisansına sahip olmasa bile, yirmi yıldan uzun süredir kayıp olan bir projenin nihayet gün ışığına çıktığını görmek güzel.

Kontrol etmek için resmi bir Dune video oyunu arayanlar için, RTS Dune: Spice Wars şu anda PC’de erken erişimde ve şu anda bir çıkış penceresi olmamasına rağmen, Funcom şu anda iddialı bir hayatta kalma MMO’su Dune üzerinde çalışıyor. : Uyanış.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1