ABD Başkanı Joe Biden, New York'taki yarı iletken fabrikasına yatırım yapmak için Micron'da

Chipmaker Mikron Teknolojisi şehir dışında bir bilgisayar çipi fabrikası kompleksi inşa etmek için önümüzdeki 20 yıldan fazla bir süre içinde 100 milyar dolara kadar yatırım yapmayı planladığını söyledi New Yorkyerli çip üretimini artırmak amacıyla.

Proje, hangi Mikron İddialar dünyanın en büyük yarı iletken üretim tesisi olacak, bu on yılın sonuna kadar planlanan 20 milyar dolarlık ilk faz yatırımıyla New York’ta yaklaşık 50.000 iş yaratması bekleniyor.

Micron, Ağustos ayında, Amerika Birleşik Devletleri’nde birden fazla aşamada bellek üretimi oluşturmak için on yılın sonuna kadar 40 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını duyurdu.

Ayrıca Okuyun

Japonya, Hiroşima çiplerinin üretimini artırmak için Micron Tech'e 320 milyona kadar hibe verecek
Micron, yatırımları 30 azaltmayı planlayan daha zor zamanlar konusunda uyardı

Yeni çip yatırımlarındaki teşvik Başkan’dan sonra geliyor Joe Biden imzaladı cips ve Bilim Yasası, ABD yarı iletken üretimi ve Çin ile rekabet gücünü artırmak için araştırma için 52.7 milyar dolarlık sübvansiyon sağladı.

O aydan sonra, Intel Corp ve Kanada’nın Brookfield Varlık Yönetimi Arizona’daki çip fabrikaları için ortaklaşa 30 milyar dolara kadar fon sağlamayı kabul etti.

Biden Micron’u üretime yaptığı yatırım için “Amerika için bir başka kazanç” olarak övdü ve “on binlerce iyi ücretli iş” yaratacağını söyledi.

Micron’un hisseleri, daha geniş kazançların ortasında erken işlemlerde %3,1 arttı.

Mikron İcra Kurulu Başkanı Sanjay Mehrotra geçen hafta şirketin, PC’lere ve akıllı telefonlara olan talebin yavaşlaması nedeniyle 2023 mali yılında yaklaşık 8 milyar dolara %30’dan fazla düşecek olan sermaye harcamalarında “önemli” indirimler yaptığını söyledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9