Alan Wake’in 2010’da piyasaya sürülmesi, Remedy Entertainment’ın geliştirme kariyerindeki en büyük dönüm noktasıydı. Bundan sonra stüdyo, Alan Wake kadar iyi karşılanmayan Quantum Break adlı yeni bir IP oluşturmaya devam etti. Devam ederken, gözlerini daha önceki beğenilen nişancı oyunlarına denk bir sonraki AAA başarısının ne olacağını yaratmaya diktiler— Kontrol.

Kontrol 2019’da oyun platformlarını vurdu ve oh oğlum beklentileri aştı. Oyunun çok boyutlu “Oldest House” içindeki iç mekan ayarı olabildiğince tuhaftı, ancak ortam, hikaye ve karakterler titreşimlerle daha iyi eşleşemezdi.

çare Kontrol birden fazla yönden bir başarıydı. Ve bu nedenle, şaşırtıcı bir şekilde AAA başlığı olacak bir devam filmi ve bir yan ürün resmi olarak çalışmalarda bulunuyor. Noel bu sefer Remedy hayranları için erken geldi çünkü sadece Kontrol 2 Yollarına devam ediyorlar ama Alan Wake 2 de öyle.

Kontrol 2 Çıkış Tarihi

Henüz Remedy Entertainment, oyun için kesin bir lansman penceresi talep etmedi. Ama bunu bekliyoruz Control 2’nin çıkış tarihi muhtemelen 2026’da olacak. Şu anda, Remedy’nin piyasaya sürülecek bir sonraki başlığı Alan Wake 2. Ve bir avuç başka proje üzerinde çalıştıkları için, beklememelisiniz. Kontrol 2 yakında herhangi bir zamanda gelmek için.

Kontrol 2
Resim: Çözüm Eğlence

Alan Wake 2’den sonra Condor ve Vanguard projelerinin geleceğini tahmin ediyoruz. Ve yine de KontrolRemedy için büyük bir başarı oldu, devam filmini daha büyük ve daha tuhaf yapmak istediklerini belirttiler (sözde). Bu nedenle, oyun için bir teaser veya fragman gelene kadar yılların geçtiğini görebilirsiniz.

Çözüm, Kontrol 2’de Çalıştığını Resmi Olarak Onayladı

Bir devam filmi hakkında on yıldan fazla bir süredir sessiz kalan diğer birçok şirketin aksine – Rockstar’ı işaret ediyorum, Remedy Entertainment bunun yerine şirkette geliştirilmekte olan her oyunu açıklayan eksiksiz bir yol haritası sağladı. içinde detaylı yol haritası o yeni onayladılar Kontrol oyun geliştirme aşamasındadır.

“Kontrolün bir yan ürünü olan Condor kod adı, kavram kanıtı aşamasında devam ediyor. Daha büyük bir Kontrol oyunu olan Codename Heron, konsept aşamasında ve prototip çalışmaları devam ediyor.”

– Çözüm Eğlencesi

Proje şu anda kod adlı balıkçılancak Kontrol 2 olduğundan oldukça eminiz. kazanç raporu Remedy CEO’sunun katıldığı 2021 için ekip, bir sonraki projelerinin (muhtemelen Kontrol 2) “şimdiye kadarki en iddialı” Bu yüzden, hem orijinal oyun hem de Alan Wake üzerinde çalışan şirketin kıdemli ekibinin devam filmine liderlik edeceğinden eminiz.

Kesintili bir devam filminin (veya ön dizinin) onaylanmasının yanı sıra, Control evreninde geçen bir yan oyun da yapım aşamasında.

Kontrol 2 çıkış tarihiKontrol 2 çıkış tarihi
Resim: Çözüm Eğlence

Yaklaşan oyunların listesi, aynı zamanda, oynaması ücretsiz orijinal bir co-op oyunu olan Max Payne 1 & 2’nin ve Alan Wake 2’nin yeniden yapımlarını da içeriyordu. Kontrol ve Alan Wake aynı evreni paylaşıyor gibi görünüyor, bu yüzden yakında Jesse Faden’ın Alan Wake ile yollarının kesiştiğini görebilirsiniz.

Kontrol 2 şu anda konsept aşamasında ve birkaç prototip yapı test ediliyor. Bu yüzden gelecek yıl, muhtemelen 2024’e kadar oyunla ilgili herhangi bir fragman veya güncelleme görmeyi beklemeyin.

Kontrol Döndürme Oyunu

Proje Condor yaklaşan bir AAA Kontrol yan oyun. İddiaya göre 4 oyunculu bir PvE oyunu olduğu ortaya çıktı. gibi bir ortam hayal etmek zor olsa da Kontrol‘ böyle bir başlık için iyi çalışıyor.

Condor’un bütçesinin 25 milyon € olduğu belirtiliyor, bu da Control’ün 30 milyon €’luk gerilemeye neredeyse yakın. Yukarıda okuduğunuz gibi, Çözüm onaylandı Kontrol 2 daha büyük olacak, dolayısıyla bütçesi de daha yüksek olacak.

Condor projesi için resmi bir çıkış tarihi bulunmamakla birlikte, bir süre önce yayınlanmasını bekliyoruz. Kontrol 2. Condor projesi, Remedy Entertainment’ın geliştirilmekte olan ikinci kooperatif oyunudur. Diğeri ise 505 Games ile işbirliği yapan Codename Vanguard. On yıldan fazla bir süredir tek oyunculu hitler yayınladıktan sonra, stüdyonun bir kooperatif unvanı yaparak ne kadar iyi olduğunu görmek ilginç olacak.

Control 2, Alan Wake 2’den Önce Çıkmayacak

VGAs 2021’de Remedy, Alan Wake 2’yi duyurdu. Sam Lake tarafından yazılan orijinal Alan Wake’in üretilmesinin yaklaşık yarım on yıl sürdüğü bildirildi. Bazı kaynaklar tam gelişme süresinin yedi yıla yaklaştığını iddia ederken, Kontrol3 yıllık tezahürü.

Kontrol 2 çıkış tarihiKontrol 2 çıkış tarihi
Resim: Çözüm Eğlence

Sürecin uzun sürmesi ve satışların beklentileri karşılamaması nedeniyle Remedy’deki üst düzey yöneticiler yeni IP’leri takip etmenin en iyi yol olduğunu düşündü. Bu karar, Quantum Break’i görmenize ve Kontrol ortaya çıkmak. Alan Wake 2’nin 2023 çıkış tarihinin neredeyse altın değerinde olduğunu söylemek abartı olmaz. Yol haritası raporuna göre Kontrol 2 hayatının deneme yanılma aşamasındadır.

Control 2 Yalnızca PS5 ve Xbox Serisi Konsollar İçin Çıkacak mı?

Resmi olarak Remedy, PS4 ve Xbox One için gelecekteki oyunlarını yayınlamayacağını iddia etmedi. Ancak bir sonraki AAA oyunu olan Alan Wake 2’nin yalnızca PS5 ve Xbox Series konsolları için piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bunun yanında, onlar da onayladı Kontrol spin-off’u, akbabasadece “PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’de mevcut olacak.” Ayrıca Control 2’nin devasa bir AAA oyunu olacağını da biliyoruz, bu nedenle PS4 ve Xbox One için çıkmayacağını hemen hemen otomatik olarak onaylıyor.

Ek olarak, Control 2’nin 2026’dan önce oyun platformlarını vuracak gibi görünmüyor. Ve PS4 ve Xbox One gibi eski nesil konsollar için AAA oyun desteğinin bu kadar uzun sürmesi mümkün görünmüyor.

Ancak bu, bir AAA oyunu Like a Dragon 8’in 2024’te PS4 ve Xbox One’a çıkacağı resmen duyurulduğundan şimdilik sadece bir spekülasyon. Dolayısıyla, şimdilik Control 2’nin eski nesil konsollara desteği bir şans oyunu.

Kontrol 2’nin Sıradaki Hikayesi Nerede?

Kontrol Başlangıcı kadar tuhaf bir sonu vardı. Arsa içeride ortaya çıkıyor en eski ev, bir Güç Yeridir. The Oldest House gibi mekanlar doğa kanunlarına uygun hareket etmemektedir. Bu, algılanabilir şekilde minyatür bir binanın içinde neden bu kadar çok şaşırtıcı yer gördüğünüzü açıklıyor.

Kontrol 2 çıkış tarihiKontrol 2 çıkış tarihi
Resim: Çözüm Eğlence

Oyunun bitiş dizileri gösterdi Jesse Dylan’ı bulmak. Hiss’in bölgeyi istila etmesine neden olan rolünü öğrenmenin yanı sıra Federal Kontrol Bürosu (FBC). Kapanış anları Jesse’nin FBC’nin yeni Direktörü olduğunu gösteriyordu. Ama Hiss’in kalıntıları hala duruyor. Ve bunların hepsi ortadan kaldırılıncaya kadar Jesse’nin tekrar silahşörlük yaptığını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Jesse Alan Wake 2’de Görünebilir

KontrolDLC genişlemeleri, Alan Wake’in tekrarlanan kamera hücreleriyle hemen hemen herkesi şok etti. Karakter hakkında on yıl boyunca hiçbir haber çıkmadıktan sonra, Altered World Events genişleme paketinde Alan Wake ve Dark Presence ile olan düellosuna değinildiğinde hayranların tüyleri diken diken oldu. Kontrol.

Jesse, Bright Falls’ta meydana gelen olayları açıklamaya çalıştı ve Wake’in vizyonları gelmeye devam etti. Destan, sonunda resmen onaylanan Alan Wake 2’ye işaret eden bir uçurumla sona erdi.

Her iki oyunun da aynı varlığa geçeceği onaylandığından, Jesse’nin Alan Wake 2’de görünmesi tamamen mümkün. Konu o zamana kadar tartışılmaya devam edecek, bu yüzden şimdilik bekleyip görmeniz gerekecek.

Kontrol 2’nin Planı

Alan Wake 2 etkileyebilir Kontrol 2‘ eğer karakterler gelecek yıl oyunda buluşursa başlıyor. Aksi takdirde, oyunun Jesse’nin Hiss’e misilleme yapmanın yollarını bulmaya devam etmesiyle başladığını göreceksiniz. Ayrıca, Dylan’ın belirsiz kaderinin ele alınmasını bekleyin.

Büro’nun kendisi de Hiss kadar gizemlidir ve Jesse onları asla körü körüne takip etmez. Büro’nun, Değiştirilmiş Dünya Olayları hakkında söylediğinden daha fazlasını bildiğinin gösterilmesi ilgi çekici bir açıklama olacak.

The Oldest House kesinlikle sonu gelmeyen bir labirent gibi görünüyor, bu yüzden kesinlikle daha yeni ve ağızları açık bırakan gözlüklerle tanışacaksınız. Sahip olduğu sırlar sayısızdır ve dünyadaki hemen hemen her doğal olmayan AWE’de kir vardır.

Özellikle Bright Falls’ta Alan Wake ile yaşanan sinir bozucu olaylar. Yani, böylesine uğursuz bir mücadelede kapana kısılanların sadece Jesse ve Alan olmadığı, muhtemelen bitmiş bir anlaşmadır.

Son olarak, her şeyi hesaba katarsak, evet, Alan Wake 2 Remedy’nin bir sonraki oyunu. Yani şimdilik mutlu olmalısın diyoruz Kontrol 2 bitmiş bir anlaşmadır. Ve hala daha fazla Remedy tekinsizliği için özlem duyuyorsanız, o zaman Alan Wake devam filmi hemen köşede, bu yüzden biraz daha bekleyin.oyun-5