Çince ‘kriz’ kelimesi iki karakterle temsil edilir, ‘危 機’ (wei ji), bunlar ayrı ayrı ‘tehlike’ ve ‘fırsat’ olarak tercüme edilir. Birlikte, çalkantılı zamanların öngörülemeyen olasılıkları ortaya çıkarma potansiyelini ifade ediyorlar.

Brexit ve Covid-19, İngiltere ve ekonomisi için iki kriz sunmuşsa, İngiltere teknoloji sektörü içindeki fırsatları başarıyla ele geçirdi. Ama tehlike hala yakın.

İngiltere teknoloji sektöründe sürekli genişleyen dijital beceri açığı, teknoloji kuruluşlarının dönüşüm planlarını verimli bir şekilde sunacak nitelikli profesyonellerden yoksun olduğu anlamına geliyor. Bu ölçekte gerçekleştiğinde, Birleşik Krallık teknoloji sektörü küresel sahnede hakimiyetini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacak ve ülkenin ekonomik toparlanması yavaşlayacaktır.

Ancak Çin dilinin bize öğrettiği gibi, fırsatlar asla uzakta değildir.

Birleşik Krallık eğitim sektörü, bu zorluğun üstesinden gelmek ve Covid sonrası, Brexit sonrası bir dünya için ulusal işgücünü yetiştirmek için ideal bir konumdadır. Yeni nesil teknoloji profesyonellerini çığır açan yeni hizmetler sunmak için güncel becerilerle donatan yüksek öğrenim, ülkenin kurtarıcı lütfu olabilir.

İngiltere teknoloji endüstrisinin değeri

İş ve ev hayatı için teknoloji çözümlerine artan bağımlılık, daha önce hiç görmediğimiz şekilde dijital dönüşümün hızlanmasına yol açtı. Sonuç olarak, Birleşik Krallık teknoloji sektörü genel ekonomiden 2,5 kat daha hızlı büyüyor ve neredeyse 184 milyar sterlin 2021’de 1 trilyon dolar değerleme ile Birleşik Krallık’ın GSYİH’sinin

Bu heyecan verici büyüme trendini yansıtan İngiltere’deki teknoloji iş ilanları arttı. Birleşik Krallık hükümet istatistiklerine göre, Birleşik Krallık’taki teknik iş ilanları 2020 ile 2021 arasında %50 artarak Birleşik Krallık’taki mevcut tüm işlerin %12’sini oluşturuyor.

Bu, iş arayanlar için iyi bir haber olsa da, yöneticileri işe almak için ideal değil.

Dijital beceri açığı: büyüme için dev bir tehdit

Ülke genelinde üretkenliği ve ücret artışını etkileyen iki kriz olan Covid-19 ve Brexit’in ardından Birleşik Krallık kuruluşları artık ilgili dijital becerilere sahip kalifiye profesyonel eksikliğiyle karşı karşıya.

Yazılım geliştirme, yapay zeka ve veri analitiğindeki zorlu becerilerin yanı sıra endüstri, radikal değişiklikler meydana getirmek için liderlik becerilerine sahip kolaylaştırıcılara ciddi ihtiyaç duyuyor.

“Dijital yetenek havuzunda” bir McKinsey raporu “talep arzı çoktan geride bıraktı. Çevik beceriler için gereksinimler, bu roller için mevcut olan insan sayısından dört kat daha fazladır.”

Bu çevik becerilere örnek olarak iletişim, işbirliği, problem çözme ve analitik düşünme; hepsi teknoloji yönetimi ve dijital dönüşümdeki roller için çok rağbet görüyor.

Bu zorluklar göz önüne alındığında, güçlü bir Beceri geliştirme ve yeniden beceri kazandırma için ekonomik durum Ülke genelinde teknoloji işgücü. Teknoloji kuruluşları, üretkenliği, yeniliği ve istikrarlı büyümeyi ilerletmek için eğitim sağlayıcılarla daha aktif bir şekilde çalışmalıdır.

Bir PwC, “Gelecek için doğru becerileri tahmin etmek, kültürel temeli atmak, modern beceri geliştirme programları sunmak ve beceri geliştirme yatırımından çok daha iyi bir getiri sağlamak için doğru EdTech ile bir öğrenme ve geliştirme işlevi oluşturmakla ilgili” diyor. dijital dünya için beceri geliştirme.

Yüksek öğrenim, teknik beceri açığını kapatmanın anahtarıdır

Yüksek öğrenim, teknik beceriler arasındaki boşluğu doldurmada kritik bir role sahiptir, yalnızca teknik nitelikler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda teknoloji ekiplerine liderlik etmek ve dönüşümü yönlendirmek için iş zekası, pratik beceriler ve deneyim sağlar.

Daha parlak bir gelecek planlamak ve yüksek vasıflı bir yetenek havuzu oluşturmak için teknoloji endüstrisi ile ilişki kuran yüksek öğretim kurumları, teknoloji endüstrisinin büyümesini sürdürmek için çok önemlidir.

Ulster Üniversitesi bu kurumlardan biridir. Mezunların istihdam edilebilirliğine kesin gözüyle bakan Ulster, %100 çevrimiçi Yüksek Lisans programları geniş bir yelpazede mesleki gelişimi teşvik etmek öncelikli beceriler analitik yetenek ve stratejik vizyon, liderlik ve duygusal zeka gibi yumuşak beceriler dahil.

Ulster Üniversitesi ile teknoloji liderliği alanında yüksek lisans eğitimi alın

Beceri geliştirme için finansal teşvikler

Eğitime yatırım yapmak büyük bir karar olsa da, becerilerin geliştirilmesi için mali teşvikin göz ardı edilmesi zordur.

En çok talep gören teknik beceriler, cömertçe ödenir.

Göre elenmiş, teknoloji sektöründeki maaşlar, 2020 ile 2021 arasında çarpıcı bir şekilde artarak ortalama 62.000 £ olan orta düzey maaşa ulaştı ve mühendislik ve yazılım geliştirme gibi en çok talep edilen beceriler için daha da arttı.

İşverenler dönüşüm çabalarını gerçekleştirmek için çabalarken, teknoloji yönetimindeki maaşlar da aynı şekilde hızlı bir büyüme gördü. Orta düzey ürün yöneticileri ve ürün liderlerinin her ikisi de %9’luk ücret artışı (sırasıyla ortalama 65.000 £ ve 123.000 £) gördü, ancak ücretlerdeki en büyük artış, orta düzeyden üst düzey yönetim rollerine ilerleyen adaylarda görüldü.

En kazançlı maaşlara ulaşmak, güncel endüstri becerileri ve birkaç yıllık iş deneyimi gerektirir. Teknoloji uzmanları, yönetim rollerine hızlı bir giriş yapmak için lisansüstü liderlik programları üstlenmeyi de düşünebilirler.

Ulster’da çevrimiçi öğrenme

Ulster Üniversitesi İşletme Okulu (UUBS) Birleşik Krallık’taki en büyük işletme okullarından biridir ve yüksek öğrenimin hem çalışanlar hem de işverenler için beceri açığı krizini çözmeye nasıl yardımcı olabileceğinin model bir örneğidir. UUBS’nin çevrimiçi Yüksek Lisans kursları, motive olmuş profesyoneller için esnek ve yenilikçi öğrenme yolculukları sağlar.

bu Tech MSc’de çevrimiçi İşletme teknolojide kariyer gelişimi için esnek, yarı zamanlı çözümlere ihtiyaç duyan dünya çapında çalışan profesyoneller için inşa edilmiştir. Bu sektöre hazır kurs, yeni nesil teknoloji sektörü liderleri için ileri düzeyde liderlik ve yönetim eğitimi sağlamayı amaçlamaktadır.

Teori ve pratik, gerçek dünya projelerinin bir dengesi ile, Business in Tech MSc, teknoloji dönüşümüne öncülük etmek için hayati becerileri ve uygulamalı deneyimi oluşturur ve İngiltere teknoloji sektörüne rekabetçi kalmak için gereken yeteneği sağlar.

Ulster Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı hakkında daha fazla bilgi edinin

Ulster Üniversitesi İşletme Okulu ile ortaklaşa.genel-11