Bilinmeyen bir bilgisayar korsanı, Fast Company’nin Apple News hesabına ticari yayına erişmeyi başardı ve push bildirimleri yoluyla bir dizi müstehcen ve ırkçı mesaj gönderdi. Aboneler kurbandır.Fast Company hack’i onayladı, Apple da öyle. Olay şu anda soruşturma altında.

Fast Company’nin Apple News hesabı Salı gecesi saldırıya uğradı. Ardından bir dakika arayla müstehcen ve ırkçı içerikli iki push bildirimi gönderildi. Mesajlar iğrenç ve Fast Company içeriğiyle uyuşmuyor. Olayı araştırıyoruz ve durumun çözüldüğünden emin olana kadar feed güncellemelerini duraklattık ve FastCompany.com’u kapattık.“, – yayında not edildi.

Kapanmadan kısa bir süre önce, bilgisayar korsanı Fast Company web sitesinde korumayı nasıl atlamayı başardığını ayrıntılı olarak açıkladığı bir makale yayınladı. Sitedeki hesapların aynı şifre ile korunduğu ortaya çıktı, bu site yöneticisinin hesabı için de geçerli. Onlara erişim elde eden bilgisayar korsanı, kimlik doğrulama belirteçlerine ulaşabildi ve Apple News’e giriş yapabildi.

Aynı zamanda, holiganlık dışında herhangi bir mali kayıp veya manipülasyon kaydedilmedi.genel-22