Nvidia’nın amiral gemisi GeForce RTX 4090’ın satışına başlama hazırlıklarının bir parçası olarak (yeni sekmede açılır) 12 Ekim’de grafik kartları, ABD’li perakendeciler özel GeForce RTX 4090 24GB grafik kartlarını listeliyor (yeni sekmede açılır) Nvidia’nın ortaklarından. Bazı RTX 4090 ürünleri Nvidia tarafından önerilen 1,599 dolara mal olurken, diğerleri önemli ölçüde daha yüksek fiyatlara satıyor.

ABD’deki en büyük perakendecilerden biri olan Newegg, şu anda listeler (yeni sekmede açılır) Asus, Gigabyte ve MSI dahil olmak üzere çeşitli Nvidia eklenti kartı (AIB) ortaklarından 10 GeForce RTX 4090 grafik kartı @momomo_us (yeni sekmede açılır). Yine de Colorful, Inno3D, Palit, PNY ve Zotac’tan ürünlerin gelmesini bekliyoruz. Yine de Big Three satıcılarının kartları, özel kartların kutudan çıktığı anda daha yüksek performans sunabileceğini, ancak yeşil GPU geliştiricisi tarafından önerilenden önemli ölçüde daha yüksek bir fiyatla sunulabileceğini gösteriyor. En iyi grafik kartlarının kremasını istiyorsanız (yeni sekmede açılır) mevcut, cüzdanınızı hazırlayın.

Nvidia’nın ortaklarından en ucuz GeForce RTX 4090 anakartları bazen şirketin referans tasarımını kullanır ve Nvidia tarafından önerilen GPU saat hızlarına sahiptir. Örneğin, Asus TUF Oyun GeForce RTX 4090 (yeni sekmede açılır), Gigabyte Windforce GeForce RTX 4090 (yeni sekmede açılır)ve MSI Oyun GeForce RTX 4090 (yeni sekmede açılır) 1.599 dolara mal oluyor ve üç fanlı oldukça kapsamlı soğutma sistemleriyle geliyor.

(İmaj kredisi: Tom’s Hardware/Newegg)

En pahalı GeForce RTX 4090 AIB, Asus ROG Strix GeForce RTX 4090 (yeni sekmede açılır), fabrikada hız aşırtma ve muhtemelen iyi hız aşırtma potansiyeli sağlayan devasa bir üçlü fan soğutma sistemi içerir. Ne yazık ki, bu 1,999,99 dolara mal olacak. Sahiplerine ekstra paranın nereye gittiğini daha iyi anlamak için Asus, ROG Strix GeForce RTX 4090’ı gönderiyor çok büyük bir kutuda (yeni sekmede açılır) bir kola ve bir bacağa sığabileceğini söyledi. Ek olarak, Asus’un sahip olduğu fabrikada hız aşırtmalı TUF Gaming GeForce RTX 4090 (yeni sekmede açılır) 1.799,99 $ için.

genel-21