Popüler YouTuber Mrwhosetheboss’a (Arun Rupesh Maini) göre Samsung akıllı telefonlar, pil şişmesi sorunundan orantısız derecede yüksek oranda etkilenebilir. Bu arada, diğer kullanıcılar da Samsung cihazları hakkında benzer iddialarda bulundular ve Güney Koreli holdingin pil teknolojisi hakkında ciddi sorular ortaya çıkardılar. Yıllar önce Samsung, telefonun piliyle ilgili başka bir sorun nedeniyle birkaç yangına eğilimli Galaxy Note 7 cihazını geri çağırırken, FAA akıllı telefonun uçuş veya kargoda taşınmasını yasaklamıştı.

YouTuber Mrwhosetheboss – Arun Maini olarak da bilinir – Galaxy Note 8, Galaxy S6, Galaxy S8, Galaxy S10, Galaxy S10e, Galaxy S10 5G ve nispeten daha yeni Galaxy Z Fold 2’nin pil muhafazasına neden olan bir pil sorunundan etkilendiğini iddia ediyor akıllı telefonların arka kapaklarının açılmasını isterken şişmesi. YouTuber ayrıca, benzer bir kaderi karşılamayan farklı markaların tüm telefonlarını aynı atmosfer ve sıcaklık koşullarında sakladığı için sorunun Samsung telefonlarıyla sınırlı olabileceğini iddia etmeye devam ediyor.

Ancak, yakın zamanda YouTuber’ın ikamet ettiği İngiltere’yi vuran sıcak hava dalgasının, inceleme ünitelerini barındırmak için kullanılan depolama odasındaki atmosferik sıcaklığı artırmış olabileceğini ve bunun da bu akıllı telefonlardaki lityum pillerin şişmesine yol açabileceğini belirtiyor. .

YouTuber’a göre Samsung, şirketin etkilenen telefonları 1 Ağustos’ta Euro QA Laboratuvarlarına göndermesine neden olan konuyla ilgili bir soruşturma başlatarak yanıt verdi. Ancak firma, YouTuber’a 50 günden fazla bir süredir konuyla ilgili bir açıklama, rapor veya takip sağlamadığını iddia ediyor.

Bu arada, programın sunucusu Matt Ansini de dahil olmak üzere diğer YouTuber’lar Bu kanalı, koleksiyonlarındaki 3 yıldan fazla eskiyen her Samsung akıllı telefonunun benzer bir kaderle karşı karşıya olduğunu iddia ederken, Marques Brownlee (popüler olarak MKBHD olarak bilinir), Samsung’un pil şişme sorunuyla karşı karşıya olduğu tek cihaz markası olduğunu iddia ediyor.

Gadgets 360, YouTuber’ın iddiaları hakkında henüz herhangi bir yorumda bulunmayan Samsung’a ulaştı. Bu makale, şirketten bir yanıt alındığında güncellenecektir.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8