TikTok, 28 Eylül’de tanıtıldı. Topluluk kurallarının uygulanması hakkında rapor 2019’un ikinci yarısından bu yana yayınlanan bu şeffaflık raporu, sosyal ağın ana şirketi ByteDance’in ılımlılık çabalarını göstermek. Böylece, Nisan ve Haziran ayları arasında TikTok, 113 milyondan fazla video silindi kullanım koşullarını ihlal ediyor.

ByteDance şeffaflık gösterir

Bu TikTok’ta yayınlanan ve her üç ayda bir kaldırılan videoların %1’i Platformun moderatörleri tarafından. %44 onlardan gitmek küçüklere karşı güvenlik politikalarıonların refahını sağlamak için oluşturulan kurallar, %21.2 sahne Yasa dışı aktiviteler ve %10,7 içermek yetişkinler arasında çıplaklık ve cinsel aktivite. Geri kalanı, nefret söylemi yayan veya nefreti kışkırtan şiddet içerikli içerikler içeriyor.

Aynı kategoride

elon musk

Twitter, analistlerin sahte hesap sayısı konusunda Musk ile çeliştiğini söyledi

Silinen Video GrafiğiSilinen Video Grafiği

Silinen videoların büyük bir kısmı küçükler için potansiyel tehlike içeriyor. Ekran görüntüsü: TikTok.

Birkaç çeyrek için, TikTok, yasaklı içeriklerin kaldırılmasında çok etkili oldu onun platformu. ” Proaktif video kaldırma 1. çeyrekte %83,6’dan 2. çeyrekte %89,1’e yükseldi; herhangi bir oynatma olmaksızın videoların silinmesi 1. çeyrekte %60,8’den 2. çeyrekte %74,7’ye yükselmiştir; son olarak, videoların 24 saatten kısa sürede silinmesi %71.9’dan %83.9’a yükseldi », kendini tebrik ediyor basın bülteninde sosyal ağ.

Grafik yüzdesi videosu silindiGrafik yüzdesi videosu silindi

TikTok’a göre, platformun kurallarını ihlal eden videoların %90’ı daha izlenmeden kaldırılıyor. Ekran görüntüsü: TikTok.

Yılın ikinci çeyreğinde, otomatik bir sistem tarafından silinen 48 milyon video TikTok’tan. %90’ı izlenmeden önce okundu kullanıcılar tarafından.

TikTok ayrıca sahte hesapları da avlıyor

Her sosyal ağ gibi TikTok da birçok sahte hesap ve spam e-posta tarafından işgal edildi. Bu belaya karşı savaşmak için kısa videolar paylaşma platformu şüpheli gördüğü 33,6 milyon profili kaldırdı ikinci yarıyıl boyunca. Bu, ilk çeyreğe göre %61 daha fazla hesap silindi yılın ve yıllık %2.000 artış. ” Yapay hesapları ve etkileşimleri tespit etmek, engellemek ve kaldırmak için otomatik sistemlere yatırım yaparak önlemlerimizi geliştirmeye ve uyarlamaya devam ediyoruz. “, TikTok’u açıklıyor.

Silinen Hesaplar TablosuSilinen Hesaplar Tablosu

Silinen hesapların büyük bir kısmı reşit olmayanları da içermektedir. Ekran görüntüsü: TikTok.

Bu çabalar gelişen tehditlere yanıt vermek » karmaşık bir bağlamda yer almak. Hatırlatma olarak, Twitter, ağındaki sahte hesapların sayısıyla öne çıkıyor Elon Musk tarafından devralınmasıyla bağlantılı olarak. ByteDance için zorluk, aynı zamanda, ılımlılığının etkinliğini göstererek, Beyaz Saray tarafından iyi görülmek TikTok’un Amerika şubesini kontrol altında tutmak için.genel-16