Ufukta taşınabilir başka bir mobil oyun daha var ve buna Razer Edge 5G. Razer, Verizon ve Qualcomm tarafından yapılan bu cihaz, 5G’yi destekleyen ilk özel oyun cihazıdır.

Razer Edge 5G, yerel olarak indirilen oyunları oynamanın yanı sıra, insanların konsollardan veya buluttan oyun akışı yapmasına olanak tanıyan bir Android akış cihazıdır. Qualcomm’un oyun çipi olan Snapdragon G3X Gen 1 oyun platformu üzerine inşa edilmiştir. Aralık 2021’de alay edildi.

Verizon, 15 Ekim’de RazerCon’da daha fazla ayrıntı açıklayacak.

Yakın zamanda duyurulan Logitech avuçiçi ile karşılaştırıldığında, Logitech G Cloud’un akışa verdiği yoğun vurgunun aksine, oyuncuların oyunları yerel olarak Razer Edge 5G’de depolayabildiği görülüyor. Logitech’in avuçiçi cihazı ayrıca Qualcomm’un teknolojisini kullanır. Snapdragon 720G (SD720G)— 2020’de piyasaya sürülen ve kullanılan bir çip Oppo Realme 6 Pro ve Samsung Galaxy A72 gibi akıllı telefonlar. Çok heyecan verici olmayan bir çip için 350 dolarlık fiyat, Logitech G Cloud’u Steam Deck’e kıyasla veya sadece iPhone ve Razer Kishi kombinasyonunu kullanarak zor bir satış haline getiriyor.

Razer Edge 5G’nin Logitech G Cloud ve Steam Deck’e karşı nasıl durduğuna dair kesin bir karar vermek için özelliklerin tam listesini ve bir fiyat noktasını görmemiz gerekecek.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1