Twitter avukatı mahkemeye Elon Musk'ın sahte hesap iddialarını desteklemediğini söyledi

Elon MiskBir Twitter avukatı, Twitter Inc hesaplarının danışmanları tarafından incelemesi, milyarderin Temmuz ayında Twitter devralma anlaşmasını sona erdirdiğini söylediğinde iddia ettiği gibi, sahte kullanıcı sayısının yüzde 5’ten “çılgın bir şekilde yüksek” olduğu iddiasını desteklemedi. hakime söyledi.

Twitter avukatı, Musk tarafından istihdam edilen iki veri bilimcisinden elde edilen belgelerin, Temmuz ayı başlarında platformdaki sahte hesapların sayısının %5,3 ve %11 olduğunu tahmin ettiklerini gösterdi. Delaware hakim.

Avukat, “Söyleyebildiğimiz kadarıyla bu analizlerin hiçbiri Bay Musk’ın Twitter’a söylediklerini ve fesih mektubunda dünyaya söylediklerini uzaktan desteklemiyor” dedi. Bradley Wilson.

Musk ve avukatı, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Musk ve Twitter bir mahkeme kavgasında kilitlendi ve Twitter, Musk’ı anlaşmayı hisse başına 54.20 dolardan kapatmaya yönlendiren bir emir istiyor. Twitter hissesi Salı gününü %1.4 artışla 42.09$’da kapattı.

17 Ekim’den itibaren yargılanmaları planlanıyor. WilmingtonDelaware Kançılarya Mahkemesi’nde.

Musk, Nisan ayında Twitter’ı 44 milyar dolara satın almayı kabul etti, ancak haftalar içinde bot hesaplarının sayısının Twitter’ın tahmininden çok daha yüksek olduğundan şikayet etmeye başladı.

Ayrıca Okuyun

Elon Musk, Ekim ayındaki duruşmadan önce Twitter avukatlarının önüne çıkmaya hazırlanıyor
Elon Musk-Twitter savaşı Jack Dorsey mahkemede sorgulanacak

8 Temmuz’da Musk, gerçek rakamın “çılgın bir şekilde daha yüksek” olduğunu ve Twitter’ın kendisini yanlış yönlendirdiğini ve anlaşmadan ceza almadan uzaklaşmasına izin verdiğini söyledi.

Wilson Her iki tarafın da hakimden diğer tarafa daha fazla mesaj veya belge teslim etmesini emretmesini istediği bir duruşma sırasında veri bilimcileri tarafından raporu gündeme getirdi, süreç keşif olarak bilinir.

Yine Salı günü, bir mahkeme duyurusu Musk’ın ifadesinin bu haftadan 6-7 Ekim’e ertelendiğini söyledi.

Musk’ın ifadesinin davanın önemli bir parçası olması bekleniyor. Geçmişteki ifadesinde, yemin altında kavgacı olmuştur.

Brian Quinnbir profesör Boston Koleji Hukuk Fakültesiifadelerin zamanlamasının önemli olduğunu ve Twitter’ın Musk’ın görüşmesini iletişimlerini aldıktan sonraya ertelemesinin daha iyi olabileceğini söyledi.

“En iyi tanıklarınızı mümkün olduğu kadar sona erdireceksiniz, böylece tüm keşifler sizde olacak.” Quinn söz konusu.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9