Ne bilmek istiyorsun:

  • Wacom, geliştirilmiş kalem ve çoklu dokunma performansı, Pantone renk doğrulaması ve daha hızlı yenileme hızlarına sahip bir Cintiq Pro 27 kalem ekranını duyurdu.
  • Yeni Pro Pen 3 kalemi, kullanıcıların kalemin ağırlığını, gövde boyutunu ve ağırlık merkezini değiştirmesine olanak tanır.
  • Mikrofonlar veya kameralar için UNC dişlileri ve klavyeler veya eskiz defterleri için depolama ile özelleştirme seçenekleri üzerine inşa edilirken Cintiq Pro 27’nin şık ve modern görünümüne uyması için yeniden tasarlanmış bir stand ayrı olarak satılacak.
  • Wacom Cintiq Pro 27 kalem ekranının önerilen perakende fiyatı 3499,95 $ olurken, eşleşen standın önerilen perakende fiyatı 499,95 $ olacaktır.

Wacom, amiral gemisi kalemli ekran serisine en son girişi olan Cintiq Pro 27’yi resmi olarak duyurdu. Yaratıcılar tarafından illüstrasyondan 3D modellemeye ve oyun geliştirmeye kadar çok sayıda sanatsal çalışmada kullanılan Cintiq kalem ekran serisi, uzun zamandır bazı ürünler olarak kabul ediliyor. piyasadaki en iyi kalem ekranlarından. Wacom, önceki Cintiq modellerine kıyasla modern ve şık yeni bir tasarıma sahip olan Cintiq Pro 27 ile bu itibarı artırmayı umuyor. Daha büyük ekran boyutuna rağmen, Cintiq Pro 27 aslında Cintiq Pro 24’ten daha küçük bir kaplama alanına sahip olacak. Bu küçük ayak izine yardımcı olmak için Cintiq Pro 27’nin ekspres tuşları, erişilebilir olmaları için ünitenin arkasına kaydırıldı. Ekran kullanıcı tarafından tutulduğunda ön tarafta daha ince bir çerçeveye izin verir.

Bununla birlikte, yeniden tasarlanan tek unsur ekranın kendisi değil. Cintiq Pro 27, artık kullanıcıların kalemin ağırlığını, gövde boyutunu ve ağırlık merkezini değiştirmesine olanak tanıyan yeni Wacom Pro Pen 3 ile birlikte gelecek. Kalemin gövdesi, çeşitli uygulamalarla çalışmak üzere programlanabilen üç ek yan düğme de sunacak, ancak Wacom’un özel silgi düğmesini çıkarmış gibi görünüyor. Pro Pen 3 için kullanıcı özelleştirmesi dışında çok az şey değişmiş gibi görünüyor, ancak ekran kalemi, pilsiz çalışma ve eğim desteğinin yanı sıra 8.192 basınç hassasiyeti endüstri standardına sahip olmaya devam ediyor.

Mor bir soyut desenle doldurulmuş ekranlı Wacom Cintiq Pro 27 önden görünüm.

(Resim kredisi: Wacom)

Kalem girişine ek olarak, Cintiq Pro 27, çoklu dokunmatik girişe izin vererek, sanatçıların kalemle aynı anda çalışırken sıkıştırma, yakınlaştırma ve döndürme hareketlerini kullanarak baskın olmayan ellerini işe koymalarına olanak tanır. İş akışınızı desteklemek için birden fazla giriş kullandığınızda, ekranın buna ayak uydurabilmesi inanılmaz derecede önemli hale gelir ve Cintiq Pro 27, 120 Hz yenileme hızıyla hızlı yanıt verme ihtiyacını giderir. Wacom ayrıca Cintiq Pro 27’nin neredeyse hiç paralaks içermeyeceğini ve böylece 4K’da oluşturmanın mümkün olan en iyi kalem ekran deneyimini sunacağını öne sürüyor.genel-20