Senatörler polisin cep telefonu izleme araçlarını reforme etmeye çalışıyor

Medeni haklar avukatları ve Demokrat senatörler, ABD kolluk kuvvetlerinin, geçmiş yıllar da dahil olmak üzere ve bazen arama emri olmadan insanların nerede olduğunu takip etmek için cep telefonu izleme araçları satın alma kabiliyetini sınırlayacak bir yasa için bastırıyorlar.

Polisin “olarak bilinen aleti kullanmasıyla ilgili endişeler”Sis Associated Press tarafından bu ayın başlarında yayınlanan bir soruşturmada gündeme getirilen ifşa”, üç hafta önce Federal Ticaret Komisyonu’nun bir duruşmasında da ortaya çıktı. Polis teşkilatları, 250 milyon mobil cihazdan toplanan yüz milyarlarca kaydı aramak ve yukarı çıkmak için platformu kullanıyor. Şirketle ilgili binlerce sayfalık kayıtlara göre, insanların coğrafi konum verileri sözde “yaşam kalıpları”nı bir araya getiriyor.

Ayrıca Okuyun

ABD Senatörü, Twitter ve Facebook'un faaliyet göstermek için bir lisansa ihtiyacı olabileceğini düşünüyor

Virginia merkezli Fog Data Science LLC tarafından satılan Fog Reveal, Arkansas’ta bir hemşirenin öldürülmesinden Capitol’deki 6 Ocak ayaklanmasına potansiyel bir katılımcının hareketlerinin izini sürmeye kadar uzanan cezai soruşturmalarda en az 2018’den beri kullanılıyor. Bu araçtan mahkeme kayıtlarında nadiren bahsedilir, ancak savunma avukatlarının teknolojinin kullanıldığı davalarda müvekkillerini gerektiği gibi savunmalarını zorlaştırdığını söylediği bir şeydir.

“Amerikalılar, mahremiyetlerinin gözlerinin önünde buharlaştığının ve gerçek dünyadaki etkilerinin yıkıcı olabileceğinin giderek daha fazla farkına varıyorlar. Bugün, adını duyduğumuz şirketler ve tamamen habersiz olduğumuz şirketler, nerede olduğu hakkında çok sayıda veri topluyor. gidiyoruz, ne yapıyoruz ve biz kimiz” dedi Massachusetts Demokratı Senatör Ed Markey.

FTC duruşmasına katılan panelistler ve halk, popüler uygulamalar tarafından oluşturulan verilerin gözetim amacıyla nasıl kullanıldığına veya “bazı durumlarda, gerçek dünyada kimlik çıkarmak ve insanlara doğrudan zarar vermek için nasıl kullanıldığına ilişkin endişelerini de dile getirdi. fiziksel dünyada ve daha önce de belirtildiği gibi, kolluk kuvvetleri ve ulusal güvenlik amaçları için yeniden tasarlanıyor” dedi. stacey griGizlilik Forumunun Geleceği için ABD programları kıdemli direktörü.

FTC, özellikle Fog Reveal hakkında yorum yapmayı reddetti.

Matthew Broderickbir Fog yönetici ortağı, AP’ye yerel kolluk kuvvetlerinin insan ticareti ve kayıp kişi davalarında ön saflarda olduğunu, ancak çoğu zaman teknolojinin benimsenmesinde geri kaldığını söyledi.

“Yetersiz fonlananlar için bir boşluğu dolduruyoruz ve personel sayısı az olan departmanlarBir e-postada, şirketin insanların kişisel bilgilerine erişimi olmadığını ve arama emri gerekmediğini de sözlerine ekledi. Şirket, kaç tane polis teşkilatıyla çalıştığı hakkında bilgi paylaşmayı reddetti.

Fog Reveal, eski Başkan George W. Bush yönetimindeki iki eski üst düzey İç Güvenlik Bakanlığı yetkilisi tarafından geliştirildi. Polis e-postalarına göre, Fog yetkililerinin Waze, Starbucks ve diğer yüzlerce kişi gibi popüler cep telefonu uygulamalarından bir kişinin hareketlerine ve ilgi alanlarına göre reklamları hedeflediğini söylediği reklam kimlik numaralarına dayanıyor. Bu bilgiler daha sonra Fog gibi şirketlere satılır.

Fog gibi şirketlerin federal gözetimi, gelişen bir yasal ortamdır. Geçen ay, Federal Ticaret Komisyonu bir veri komisyoncusuna dava açtı. Koçava Fog gibi, müşterilerine, yetkililerin bir mobil cihaz kullanıcısının nerede yaşadığını bulmak için kolayca kullanılabileceğini söylediği reklam kimlikleri sağlar ve bu da komisyonun uyguladığı kuralları ihlal eder. Ve Senatör Ron Wyden tarafından sunulan ve şu anda Kongre’den önce olan bir yasa, mahremiyet savunucularının konum takibinin diğer yeni kullanımlara konulabileceğinden endişe duyduğu bir zamanda, devlet kurumlarının veri komisyoncularından ve diğer özel şirketlerden veri alma şeklini düzenlemeye çalışıyor. kürtajın şu anda yasa dışı olduğu eyaletlerde kürtaj arayan insanları takip etmek gibi.

“Bir kişinin hareketlerini günün 24 saati takip etmek için yüksek teknoloji ürünü ekipman veya özel bir grup ajan gerektireceği uzun zaman önce değildi. Şimdi, sadece birkaç bin dolar ve gölgeli veri simsarlarıyla yatmaya istekli olmak yeterli. “dedi Oregon Demokratı Wyden. “Veri simsarlarının, kişisel üreme sağlığı kararlarını ciddi suçlara dönüştüren eyaletler de dahil olmak üzere, ülke çapındaki kolluk kuvvetlerine ayrıntılı konum verileri satması bir rezalettir.”

Sis’i çevreleyen gizlilik nedeniyle, kullanımı hakkında çok az ayrıntı var. Çoğu kolluk kuvveti bunu tartışmayacak, mahremiyet savunucuları arasında, bunun makul olmayan arama ve el koymaya karşı koruyan ABD Anayasasının Dördüncü Değişikliğini ihlal ettiğine dair endişeleri artıracak.

Eski Virginia Cumhuriyetçi Temsilcisi, koridorun her iki tarafındaki savunucuların Fog Reveal’in sınırsız hükümet kullanımı konusunda endişelenmesi gerektiğini söyledi. Bob Goodlattedaha önce ABD Meclisi Yargı Başkanı olarak görev yaptı.

“Fog Reveal, Amerikalıların günlük hareketlerinin ve konum geçmişlerinin kolayca anonim hale getirilmiş takibidir. Nereye gittiğimiz, kim olduğumuz, kimlerle ilişki kurduğumuz ve hatta neye inandığımız veya nasıl ibadet ettiğimiz hakkında çok şey söyleyebilir” dedi. iyi latte, şu anda Gizlilik ve Gözetim Sorumluluğu Projesi’nde kıdemli politika danışmanı olarak çalışıyor. “Mevcut siyasi iklim, bu teknolojinin sol, sağ ve merkez insanlara karşı kullanılabileceği anlamına geliyor. Bu teknolojiyi dizginlemekte herkesin payı var.”

New York Polis Departmanı, 2018 ve 2019’da Gerçek Zamanlı Suç Merkezinde Fog Reveal’ı kullandı; bu, daha önce açıklanmayan bir ilişki, kamu kayıtları tarafından doğrulandı. Bir sözcü, e-postayla gönderilen bir bildiride, NYPD’nin Fog’u deneme bazında kullandığını, “kesinlikle cezai soruşturmalar ve kayıp kişiler gibi hayat kurtarma operasyonları için ipuçları geliştirmek amacıyla” dedi. Departman, her iki senaryoda da başarılı olup olmadığını söylemedi.

Ayrıca Okuyun

DuckDuckGo Mozilla ve diğerleri, büyük teknolojide Klobuchar faturasını destekliyor

Surveillance Technology Oversight Project İcra Direktörü Albert Fox Cahn’a göre, New York’ta gizlilik hakları davalarını destekleyen iki kar amacı gütmeyen kuruluş, aracın tüketicilerin kişisel verilerini sömürdüğünü ve “kötüye kullanım için olgun” olduğunu söyledi.

Legal Aid Society Personel Avukatı Benjamin Burger yakın tarihli bir gönderide, “Uygulama verilerinin toplanması ve satışına ilişkin anlamlı bir düzenlemenin olmaması hem tüketici hem de gizlilik krizidir” dedi. “Hem federal hem de eyalet hükümetlerinin tüketici verilerini koruyacak politikalar geliştirmesi gerekiyor.”

FacebookheyecanLinkedin
genel-9