Cyberpunk 2077 görev direktörü Pawel Sasko, oyunun ilk çıkışından neredeyse iki yıl sonra yeniden canlanması hakkında konuştu. Kişisel Twitch kanalında Sasko, Cyberpunk 2077’nin 2020’nin sonundaki çalkantılı lansmanı ve yakın zamanda Night City’yi keşfeden rekor sayıda oyuncu görmenin “gerçek dışı” olduğu hakkında samimi bir şekilde konuştu.

Sasko, “İfade etmesi zor, biliyor musun? Bir şeye bu kadar çok kalp ve ruh katarken, bazılarımız için bazen altı, yedi, sekiz yıl oldu, özellikle de en başından başlayanlar için,” dedi Sasko ( aracılığıyla Reddit). “İnsanların yaptığımız bir şeyi beğendiği bu anı yaşamak gerçekten biraz gerçek dışı hissettiriyor. Sonunda insanlar bunu takdir ediyor. Geri dönmek güzel, geri dönmek gerçekten güzel.”

Cyberpunk 2077’nin ilk lansman dönemi, o sırada son nesil Xbox One ve PlayStation 4 konsollarında oyun bozan hatalar ve büyük performans sorunları ile vurgulandı. Microsoft ve Sony, benzeri görülmemiş bir hamleyle geri ödeme yapmaya başladı ve Cyberpunk 2077 uzun bir süre PlayStation mağazasından kaldırıldı.

2022’ye hızlı ileri ve Cyberpunk 2077’nin kurtarmaya giden yolu, geliştirici CD Projekt’in konsol ve PC’de yeni bir hayat bulmasına yardımcı olan devasa yamalar yayınladığını gördü. Netflix’teki son Cyberpunk: Edgerunners anime serisi de oyuna yeni hayranların kaymasına yardımcı oldu ve Steam’de oyun listelerde yükseldi ve listelerde kaldı. Steam’de en çok oynanan 10 oyun şu anda.

Oyunun Twitter hesabı, 2023’te çıkacak yeni bir genişleme olan Phantom Liberty öncesinde, geçen hafta her gün 1 milyondan fazla kişinin Cyberpunk 2077 oynadığını duyurdu.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1