Shin Megami Tensei Imagine Online, ikonik SMT serisinin bir parçası olan bir MMORPG idi. Oyun 2008’de piyasaya sürüldü ve 24 Mayıs 2016’daki kapanışına kadar 9 yıl sürdü. MMO’nun zamansız ölümünden sonra, ReImagine olarak bilinen hayran odaklı bir proje ortaya çıktı ve oyunu yeniden canlandırdı. Ne yazık ki, ATLUS bu projeyi biraz olsun sevmemiş gibi görünüyor.

Peki, bu neden? Eh, tarafından tespit edildiği gibi @MarshSMT, ATLUS dava açtı ReImagine projesinin yaratıcılarına karşı. Dava, bu projenin “ATLUS’ta telafisi mümkün olmayan zararlara yol açtığını ve buna engel olmadıkça devam edeceğini” belirtiyor. [the New York District Court]Davaya göre, şirket şimdi ReImagine’i kapatmaya ve DMCA ihlali başına 25.000 ABD Doları tazminat almaya çalışıyor.

Şimdiye kadar şirket, en azından eski hedefinde başarılı oldu, ReImagine anlaşmazlığı üzerine proje sahiplerinin yaptığı açıklamada, oyunun kapatılacağı ortaya çıktı. sunucu ve Shin Megami Tensei Imagine Online için web sitesi canlanma projesi hem aşağı getirildi. Açıklamanın ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz:

Ve evet, buradaki ifadeyi yanlış anlamayın, DMCA yayından kaldırma başvurusunda bulunmak yerine doğrudan dava açtılar. Ne yazık ki, bu aynı zamanda oyunun korunması için kendi başına olumsuz sonuçlar doğuruyor çünkü davayı kazanan ATLUS, diğer MMO canlandırma projelerine karşı daha fazla dava açılmasının yolunu açabilir.

Şimdi, burada dikkate alınması gereken bazı ek anlambilimlerin olduğunu da belirtmek önemlidir. Birincisi, dava ReImagine projesinin kendisine karşı değil, yaratıcılarının yaratılması nedeniyle yaratıcılarının peşinden gidiyor. orijinal Shin Megami Tensei Imagine Online sitesine benzer bir web sitesi, kendi telif hakları dahil. Daha fazla ayrıntı gün ışığına çıktıkça bu davayı rapor edeceğiz.

genel-17