WhatsApp Pazartesi günü, kullanıcıların yeni bir arama başlatmasına veya devam eden bir aramaya katılmasına izin vermek için tasarlanmış yeni bir özellik olan Arama Bağlantılarını kullanıma sunacağını duyurdu. içine bir ‘Arama Bağlantıları’ seçeneği eklenecektir. aramalar sekmesine tıklayın ve kullanıcılar, diğer platformlarda kolayca paylaşılabilecek bir sesli veya görüntülü arama için bir bağlantı oluşturabilir. Meta’ya ait mesajlaşma servisi, özelliğin bu hafta içinde kullanıma sunulacağını, ancak kullanıcıların uygulamanın en son sürümünü çalıştırdıklarından emin olmaları gerektiğini söyledi. Bu arada WhatsApp, yakında mesajlaşma uygulamasında 32 katılımcıya kadar grup video görüşmelerini test etmeye başlayacağını duyurdu.

İçinde İleti Facebook sosyal medya platformunda Zuckerberg, WhatsApp’ın kullanıcıların bir bağlantı oluşturmasına ve bunu anlık mesajlaşma uygulamasında arkadaşları ve aileleri arasında paylaşmasına olanak tanıyan Çağrı Bağlantıları özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Tıpkı platformlar arasında Google Meet veya Microsoft Teams çağrıları için bağlantılar gibi, bağlantıyı tıklayıp tek bir dokunuşla çağrıya katılabilir ve bir çağrıya katılabilir.

Meta’ya ait şirket, hangi platformların özelliği destekleyeceğini açıkça belirtmese de, aramalar sekmesi, en azından Android ve iOS’ta kullanılabileceğini gösteriyor.

Bir aramaya bağlantı oluşturmak için kullanıcılar Çağrı bağlantıları oluşturun içindeki seçenek aramalar Sekme yapın ve sesli veya görüntülü arama için bir bağlantı oluşturun ve bunu aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşın. Unutulmamalıdır ki, kullanıma sunma bu hafta başlayacak ve bir bağlantı oluşturmak için uygulamanın en son sürümüne sahip olmanız gerekiyor.

Bu arada şirket, WhatsApp’ta 32 katılımcıya kadar grup görüntülü görüşmelerini test etmeye başladığını da duyurdu. Özelliğin detayları yakında paylaşılacaktır.

WhatsApp’ın zaten sesli aramaları gruplamak için 32’ye kadar katılımcı eklemenize izin verdiği belirtilmelidir. Bu özellik hem Android hem de iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir. 32’ye kadar katılımcıyı destekleyen görüntülü görüşmeleri tanıtmak, hala geliştirilmekte olan WhatsApp Toplulukları özelliğine genişleme yol haritasında bir adım olacak.genel-8