piyasaya sürülmesinden bu yana çok zaman geçmedi iPhone 14, henüz iPhone 15 söylentileri şimdiden ortalığa saçılıyor. Belki de en büyük sızıntı, büyük ve küçük üst düzey modellerin piyasaya sürüleceği. oldukça farklı ve yeni bir söylenti, ikisini birbirinden ayıracak başka bir özelliği ortaya koyuyor.
arasındaki tek önemli fark, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max, ikincisinin daha güçlü bir pile ve daha büyük bir ekrana sahip olmasıdır. Gelecek yılın premium 6.7 inçlik modelinin gerçekten üst düzey bir ürün olarak konumlanacağına dair söylentiler ivme kazanıyor ve bu mesajı iletmek için Apple’ın iddiaya göre buna iPhone 15 Ultra.

Peki, iPhone 15 Pro ve 15 Ultra’yı hangi özellikler birbirinden ayıracak?

Bazı söylentiler, yalnızca iPhone 15 Ultra’nın bir akıllı telefon ile donatılacağını ima etti. geliştirilmiş optik yakınlaştırma için periskop lens. Bugün, bahşiş veren Majin BuApple aksesuarlarını sızdırmasıyla tanınan , kaynaklarının kendilerine iPhone 15 Ultra’nın iki ön kamerası olacağını söylediğini Twitter’da yayınladı.
İkinci sensör hakkında hiçbir şey bilmiyor ancak daha geniş bir yakınlaştırma aralığı sağlayabileceğini tahmin ediyor. Ne olursa olsun, Apple ilk kez bir telefonu iki selfie kamerayla donatıyor.

Bu parçayı yüksek dozda şüpheyle almak en iyisidir, çünkü ilk olarak, Apple bu yıl 12MP ön kamerayı daha fazla ışık ve otomatik odaklama sağlamak için daha geniş bir diyafram açıklığı ile yükseltti ve bildiğimizden beri şirketin yeni kameralar konusunda çok cömert olmadığını biliyoruz. özellikleri, ana selfie atıcıya gelecek yıl bir başkasının eşlik edeceğine inanmak zor,

Bunun dışında, iPhone 14 Pro ve Pro Max bu yıl çentikten hap şeklinde ve dairesel kesiklere geçti ve çoğu söylenti, şirketin gelecek yıl için aynı kurulumu sürdüreceğini öne sürdü.

Majin Bu, iPhone 15 Ultra’nın bir USB-C bağlantı noktasına sahip olacağını da söyledi, ancak bu muhtemelen tüm modeller için geçerli. Ayrıca, Ultra’nın artan 256 GB depolama alanıyla başlayacağını, temel iPhone 15 Pro’nun ise 128 GB depolama sunmaya devam edeceğini söylüyor.
Bloomberg’in Mark Gurman, dün Pro Max’in gelecek yıl Ultra olarak yeniden markalanacağını ve yeni bir tasarıma sahip olacağını da söyledi. Bundan önce, iPhone 15 Ultra’nın daha pahalı olacağını ve sunabileceğini söyleyen bir söylenti vardı. daha iyi video kayıt yetenekleri ve daha uzun pil ömrü.

Dolayısıyla, iki selfie kamerası hakkındaki söylenti gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, gelecek yılki serinin iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Ultra’dan oluşması kuvvetle muhtemel görünüyor.

telefon-1