Tech Nation, başlangıç ​​büyüme ağının hükümet sözleşmesini bankacılık devi Barclays’e kaptırdığı bildirildikten sonra yıllık 6,2 milyon sterlinlik bir finansman açığıyla karşı karşıya.

Göre Pazar günleriBarclays, Nisan 2023’ten itibaren iki yıla yayılacak olan 12 milyon sterlinlik devlet hibesini güvence altına aldı.

Dijital Büyüme Hibesi, dijital sektöre destek hizmetleri sunabilen, bölgesel destek ağlarını büyütebilen ve yeni başlayanların girişimcilik ve yatırım eğitimlerine erişmesine yardımcı olabilen bir kuruluşa veriliyor.

FTSE 100 şirketi, 2015 yılında başlatılan ve son yıllarda İngiltere’nin teknoloji ekosisteminde ivme kazanan Barclays Eagle Labs inkübatörü aracılığıyla başvuruda bulundu.

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Tech Nation, Kültür, Medya ve Spor Bakanlığı (DCMS) bu Nisan ayında rekabetçi bir ihale sürecinde diğer kuruluşları finansman için teklif vermeye davet edene kadar altı yıl boyunca garantili hükümet desteğine güvenebilmişti. yıl.

Tech Nation CEO’su Gerard Grech, “DCMS, herhangi bir sonucu bildirmekten sorumludur” dedi.

Bir DCMS sözcüsü şunları söyledi: “Nihai kararlar alınmadı. Başarılı hibe alıcısı zamanı gelince ilan edilecektir.”

Sözcü söyledi UKTN DCMS, resmi duyuru için bir zaman çizelgesi paylaşamaz.

Barclays geri dönmedi UKTN’ler yorum isteği.

Tech Nation’ın ticari geliri

Geçen ay, Grech söyledi UKTN Tech Nation’ın “zorlu bir teklif” sunduğunu ve “rekabetin ekosistem için iyi olduğunu” da sözlerine ekledi.

Barclays’in kontrat kazanması henüz onaylanmasa da, potansiyel hibe kaybı Tech Nation için gelecekteki finansman modeli hakkında soru işaretleri doğuruyor.

Grech söyledi UKTN Tech Nation’ın gelirinin yaklaşık %75’i devlet hibelerinden, kalan %25’i ise büyüme programlarının sponsorlukları gibi ticari gelirlerden geliyor.

Tech Nation ayrıca büyüme platformu için ücretli masterclass’lar ve abonelikler başlattı.

DCMS fonunu kaybetmek Tech Nation’ın diğer devlet hibelerini etkilemez. Ancak, DCMS desteği, yerine yenisini bulması gereken kamu finansmanının önemli bir bölümünü oluşturuyordu.

2021’de DCMS’den 7,1 milyon sterlin fon alırken, 934.361 sterlin Adalet Bakanlığı’ndan ve 723.754 sterlin de Uluslararası Ticaret Bakanlığı’ndan geldi.

Tech Nation, Mart 2023’e kadar DCMS desteği almaya devam edecek, ancak o zamandan itibaren aynı çıktıyı sürdürmek için ticari gelirlerini artırması gerekecek.

En son halinde mali Çizelge 31 Mart 2022’de sona eren yıl için Tech Nation, DCMS hibesinin kesilmesine ilişkin bir duyarlılık analizi yaptı ve finansal yükümlülüklerini yerine getirmek için “hala yeterli bir nakit dengesini koruyacağını” söyledi.

Ayrıca, DCMS fonunu kaybettiği ve gelirinin yıldan yıla artmadığı bir “en kötü durum senaryosu” stres testi gerçekleştirdi, ancak “kurulun ortaya çıkma olasılığının oldukça düşük olduğunu düşündüğü bu sonuçların gerekli olduğunu” söyledi.

Tech Nation ilk olarak 2011’de piyasaya sürüldü ve mevcut haliyle 2018’de Tech City UK ve Tech North’un birleşmesiyle oluşturuldu.

Ölçeklendirme kohortları ve destek programları aracılığıyla, Birleşik Krallık’ın 1 trilyon dolardan fazla değere sahip dünyanın en başarılı teknoloji ekosistemlerinden biri olmasına yardım etmede kilit bir rol oynamıştır.

Kere rapor edildi Tech Nation’ın, teknik becerilere sahip kişileri Birleşik Krallık’ta çalışmaya çekmeyi amaçlayan İçişleri Bakanlığı’nın dijital vize programını yönetmeye devam etmesi bekleniyor.

Tech Nation, her 1 sterlinlik hükümet fonunun İngiliz ekonomisine 15 sterlin kazandırdığını söylüyor.

Grech, “Tech Nation, İngiltere teknoloji sektörünün ve ölçeklendirme ekosisteminin atan kalbinde benzersiz bir konuma sahip” dedi. “İngiltere’nin teknoloji sektörünü şimdiki haline getirdik. Sektör, bu yıl ilk kez Çin ve Hindistan’ı geçerek ABD’den sonra teknoloji yatırımı açısından dünyada ikinci sırada yer alıyor.

Tech Nation’ın İngiltere teknolojisi için yapması ve başarması gereken daha çok şey var ve teklifin sonucu ne olursa olsun bunu yapmaya kararlıyız ve hazırız.”genel-11