Patreon, kullanıcıların favori içerik oluşturucularını doğrudan desteklemesinin ve içerik oluşturucuların anlamlı bir hayran kitlesi ve finansal destek oluşturmasının bir yolu olarak hizmet eder.

Patreon, abonelik platformu personelinin %17’sini oluşturan yaklaşık 80 çalışanını işten çıkarıyor. Haber ilk olarak bir Instagram gönderisi Yaratıcı sadakat şirketinin CEO’su Jack Conte’den ve bir blog yazısı Salı günü şirketin sitesinde.

Yeni işten çıkarmalar daha küçük bir geçen hafta kesintilerPatreon, beş güvenlik ekibi çalışanını serbest bıraktı. Blog gönderisine göre, şimdi ABD’de konsolide edilen iki ana ekip pazarlama ve içerik oluşturucu ortaklığı sektörleri. Conte, gönderisinde ayrıca Patreon’un operasyonları, işe alım ve diğer dahili destek ekiplerindeki personel sayısını azalttığını belirtti.

ABD dışında şirket, Portekiz’in Porto kentinde faaliyetlerini sürdürürken Dublin ve Berlin ofislerini kapatıyor.

Son teknoloji işten çıkarma dalgasında, kamuya açıklamanın doğrudan şirket liderliğinden gelmesi (duyulmadıysa bile) nadirdi. Conte, Instagram gönderisinde, “Sonuçta bu benim kararımdı, bu yüzden hepinizin gerekçeyi doğrudan benden duymasını istedim” dedi.

Ayrıca, işten çıkarmaların platformun hizmetlerini veya işlevini etkilemeyeceği konusunda Patreon kullanıcılarına güvence vermeye çalıştı. “İşleriniz ve topluluklarınız için Patreon’a güvenenler için: Şirketin bu hareketi yaptığından emin olmak istiyorum…

İşten çıkarılan çalışanlar hem ABD’de hem de yurtdışında en az üç aylık kıdem tazminatı alacak. Ayrıca, yıl sonuna kadar COBRA veya diğer ilgili Avrupa programları aracılığıyla sürekli sağlık sigortası alacaklar. Patreon ayrıca şirketin blog gönderisine göre, kesilmiş işçilere üç aylık “ruh sağlığı faydaları”, finansal danışmanlık, kazanılmış eşitlik ve iş bulma hizmetleri sunuyor.

Patreon, 2022’ye kadrosunu genişletmek için iddialı planlarla başladı. Yıla yaklaşık 400 çalışanla başladı ve bu sayıyı ikiye katlamayı umuyorum Aralık 2022’ye kadar. Ancak açıkçası genişleme planlandığı gibi sonuçlanmadı. Conte, “Dünya COVID kilitlenmelerinden kurtulup daha geniş bir ekonomik yavaşlamaya girerken, pandemi yoluyla aşırı büyümeyi desteklemek için bu yıl için oluşturduğumuz orijinal planın artık şirket için doğru plan olmadığı ortaya çıktı.” Instagram’da yazdı.

Patreon sadece dizideki en son Son birkaç ay içinde küçülecek büyük teknoloji işverenlerinin sayısı. ElmaTikTok, Twitter ve Cameo, büyük başarı elde eden diğer şirketlerden sadece birkaçı. devam eden ekonomik belirsizliğin ortasında bu yıl kesintiler yaptı.

genel-7