Bu Hollywood aktörü dijital cüzdan yoluyla 185 bin dolarlık NFT kaybetti

Bir bilgisayar korsanı 185.000 doları sifonla çekti Hollywood yıldız Bill Murray‘nin dijital cüzdanı, takas edilemeyen belirteçlerin (NFT’ler) hayır amaçlı açık artırmasını başarıyla tamamladıktan sonra.

CoinDesk, en kısa sürede MurrayHayır kurumu için 119.2 ethereum (yaklaşık 185.000 $) toplayan NFT eylemi kapandı, bir bilgisayar korsanı kişisel cüzdanından fonları çaldı.

Murray’in ekibine göre hacker, çalınan fonları kripto borsası Binance ve Unionchain.ai ile bağlantılı bir cüzdan adresine gönderdi.

Rapora göre, “Bilinmeyen kişi, oyuncunun kişisel koleksiyonundan takas edilemeyen jetonları da almaya çalıştı”.

Hacker ayrıca Murray koleksiyonundan 800 NFT çalmaya çalıştı.

Murray’in cüzdan güvenlik ekibi hemen harekete geçti ve bilgisayar korsanlarının tüm dijital cüzdanını silmesini engelledi.

Raporda, Murray’in ekibi bir polis raporunda bulundu ve hacker’ı bulmak için kripto analitik firması Chainalysis ile birlikte çalışıyordu.

Nisan ayında hackerlar Bored Ape Yacht Club’a ait Instagram hesabını ele geçirdi (BAYÇ) NFT toplama, üç milyon dolar değerinde kripto çalma.

Bu yılın başlarında, dünyanın en büyük NFT pazarı Açık deniz bir kimlik avı saldırısı tarafından vurulduğunu ve en az 32 kullanıcının 1,7 milyon dolar değerindeki değerli NFT’lerini kaybettiğini doğruladı.

Saldırı, OpenSea’nın platformda etkin olmayan NFT’leri kaldırmak için bir haftalık bir son tarih içeren yeni bir akıllı sözleşme yükseltmesini duyurmasıyla gerçekleşti.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9