Akıllı saatlerde arama özelliği, insanları iki gruba ayırmış olabilir – biri bunun kullanışlı bir özellik olduğunu düşünen ve diğeri pratik kullanımı olmayan bir hile olduğunu düşünen. İnsanların ne düşündüğünden bağımsız olarak, teknoloji şirketleri bunun hızlı bir şekilde benimsenmesini istedikleri yararlı ve üstün bir özellik olduğunu düşünüyor.

WhatsApp, Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 5'e sesli arama desteği eklemeyi planlıyor

Görünüşe göre WhatsApp, Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 5 serisinden başlayarak belirli akıllı saatlere sesli arama desteği eklemeyi planlıyor. Meta’nın sahip olduğu şirket, Wear OS 3 akıllı saatlerine sesli arama desteği ekleyen bir Android beta sürümünü piyasaya sürecek.

Özelliğin, WhatsApp for Android beta sürümleri 2.22.19.11 ve 2.22.19.12’de varsayılan olarak etkinleştirildiği bildiriliyor. WhatsApp’ın logosu, aramaları normal telefon aramalarından ayırt etmek için zaten görüntülenebilir. Android 2.22.19.11 veya daha yeni sürümleri için WhatsApp beta sürümüne sahip kullanıcılar, Wear OS 3 uyumlu Galaxy Watch’larındaki uygulamadan gelen arama bildirimlerini alacak.

Android için WhatsApp beta v2.22.19.12, bağlı bir Samsung Galaxy Watch 5’te WhatsApp sesli aramaları alma özelliğini getiriyor. Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 5, WhatsApp sesli aramaları için farklı bir kullanıcı arayüzü gösteriyor. Reddit’te paylaşılan ekran görüntülerine göre, anlık mesajlaşma platformundan yapılan aramalarda, normal aramalardan ayırt edilmesi için iletişim bilgilerinin altında WhatsApp’ın logosu gösteriliyor. Kabul Et ve Reddet kaydırıcıları ile gösterilir.

Yeni işlevsellik şu anda WhatsApp beta kullanıcılarına özeldir ve rapora göre önümüzdeki günlerde bunun genel kullanıma sunulacağını görebiliriz. Özelliğin nihai sürümden önce değişikliklere uğraması bekleniyor.genel-5