Yeni özellikler, kullanıcıların keşif sayfasını daha iyi özelleştirebilir.

Yeni özellikler, kullanıcıların keşif sayfasını daha iyi özelleştirebilir.
Fotoğraf: Sıçrayan (AP)

İnsanların yayınlarını istenmeyen içeriklerle bombaladıktan sonra Instagram, hatasını anladı. Sosyal medya platformu, uygulamayı görmek istemedikleri şeyler hakkında bilgilendirerek, kullanıcıların Keşfet sayfalarında ve normal yayınlarında nelerin açılacağı konusunda daha fazla kontrol sahibi olma yollarını test ediyor.

Instagram, iki yeni özelliği test etmenin yanı sıra, kişinin zaman çizelgesini daha iyi şekillendirebilecek mevcut özellikleri vurguluyor. ilan edildi Salı günü. İlk araç, kullanıcıların Keşfet sayfalarında birden fazla gönderiyi “İlgilenmiyorum” olarak işaretlemesine olanak tanır ve bu, gönderileri otomatik olarak kaldırır ve gelecekte benzerlerini göstermekten kaçınır. Platform ayrıca, kullanıcıların hesaplarındaki bir listeye ekledikleri belirli kelimeler, ifadeler, emojiler, altyazılar ve hashtag’lerle önerilen içeriği görmeyi bırakmalarını sağlayan bir aracı da test ediyor.

Şirket ayrıca, kullanıcıların beğendiklerini ekranlarında daha fazla görmelerine yardımcı olan platformda bulunan belirli özellikleri de vurguladı. Bu özellikler, gönderilerine öncelik veren bir listeye belirli hesapları eklemenize veya imrenilen içerik beslemesini görüntülemenize olanak tanıyan “favoriler” aracını içerir. Ayrıca, kullanıcıların yalnızca takip ettikleri hesaplar tarafından paylaşılan içeriği kronolojik sıralama (ah, eski güzel günler gibi). Sosyal medya platformunda ayrıca önerilen gönderileri erteleme özelliği de bulunuyor ve kullanıcıların istenmeyen içeriklere 30 gün ara vermelerini sağlıyor.

Instagram, rakibi TikTok’u taklit edecek şekilde beslemesini değiştiriyor. Ancak değişiklikler, platformun kullanıcılarının yeni Instagram’dan ne kadar nefret ettikleri hakkında konuşmalarına neden oldu. Ve biliyorsun ki, birinden biri olduğunda işler gerçekten kötüydü. en çok takip edilen insanlar Instagram’da, Kylie Jenner, eski Instagram’ı geri getirmek için yalvardı. Jenner’ın sosyal medya hakkındaki görüşü oldukça önemli. şikayet etmek için tweet attı Snapchat’in 2018’deki yeni düzeni hakkında, şirket gitmiş üzerine kaybetmek 1.3 milyar dolar.

instagram kafası Adam Mosseri yanıtladı Şirketin uygulamada farklı değişiklikler denediğini söyleyen platformun yeni akışıyla ilgili endişelere. Ancak Instagram’daki fotoğrafları severken, platformun geleceğini daha çok videoya meyilli gördüğünü de açıkladı. Bu nedenle, Instagram eski yöntemlerine geri dönmeyecek olsa da, hoşnutsuz kullanıcılara, beslemelerinin önceden ayarlanma biçimine nostaljik bir bakış atmaları için daha fazla yol sunmaya çalışıyor olabilir.

genel-7