Hanx101 bilgileraktör Tom Hanks tarafından anlatılan bir trivia oyunu, yakında yalnızca Apple Arcade abonelik hizmetinde bulunan oyunlardan biri olacak (aracılığıyla Çeşitlilik). Adına rağmen, sizi Hanks’in kariyeri hakkında sorgulamaya adanmış bir oyun değil. oyunun geliştiricisinden basın açıklamasıBlueline Studios, tarih, matematik, coğrafya ve yemek gibi konularda “on binlerce soru” içereceğini söylüyor. (Sonraki setin bir kutu çikolata hakkında en az bir soru içerdiğini umuyorum.)

Oyunda kafa kafaya rekabet modu, takım modu ve 101 soruyu cevaplarken yüksek puan almaya çalıştığınız bir “Hanx101 modu” yer alacak. Görünüşe göre “Word Jam’ ve ‘I Spy’ gibi benzersiz formatlar” olacak, ancak oyunun pazarlama materyali, bunların nasıl görüneceğini açık bir soru olarak bırakıyor gibi görünüyor. Oyun 2 Eylül Cuma günü başlayacak.

Yemin ederim bu aslında ekran görüntülerinden biri oyunun Apple Arcade sayfası.
Resim: Blueline Stüdyoları

Dürüst olacağım, bu bana çok garip bir proje gibi görünüyor. Her şeyden önce, adı var; Blueline’ın resmi internet sitesi oyun için özellikle stiller Hanx101 bilgiler Hanx ve 101 arasında boşluk yokken, Apple Arcade listesinde boşluk var. İkincisi, “Tom’un trivia sevgisini ve tutkusunu hayranlarıyla, sıradan oyuncularla, trivia meraklılarıyla ve SİZİNLE paylaşmanın bir yolu” olarak pazarlanan bir oyundur. Onun bu kadar önemsiz biri olduğunu bilmiyordum.

Garip olmak kötü bir şey değil. Daha önce de söylediğim gibi, bunu kesinlikle deneyeceğim. Ve Apple’ın Arcade’e ne tür projelerin geleceğini denediğini görmek güzel. Sadece son birkaç ayda, hizmet anne yemek ve kurbağa devamı ile birlikte oyunlar Jetpack JoyrideHank Hill’in yer aldığı bir kart yarış oyunu ve kötü şöhretli bir liman Keçi Simülatörü.

Hanks, Apple’ın hizmetleri için içerik oluşturmaya yabancı değil; o yıldız İspinoz ve Tazıprömiyerini Apple TV Plus’ta yapan iki film.



genel-2