Yakında Amazon müşterilerinin saklamak istemedikleri siparişlerin iadesini işleme koyması daha da kolay olacak. Örneğin yakın gelecekte, elinizde uygun bir nakliye kutusu bulunmasına gerek kalmayacak.

Perakende grubu, tüketicilerin iade etmek istedikleri ürünleri 10 Ekim’den itibaren şubelere iade edebilecekleri konusunda Deutsche Post iştiraki DHL ile anlaştı. Ancak, tamamen ambalajsız olmamalıdırlar. Normal üreticinin ambalajı yeterlidir, ancak fazladan bir karton kutuya gerek yoktur. Bu, Paketda portalı tarafından DHL şubelerine gönderilen bir mesaja atıfta bulunarak bildirilir.

Burada Amazon Prime’ı 1 ay boyunca ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Orada mallar daha sonra stokta tutulan ve birkaç gün boyunca toplanan kağıt torbalara konulmalıdır. Daha sonra Amazon’a iade edilecektir. İade, Amazon web sitesi ve orada bulunan iade QR kodu aracılığıyla gerçekleştirilir – çünkü evde bir iade fişi yazdırmak ve ambalajsız ürüne yapıştırmak zordur.

Şubeler için daha fazla para

Çoğunlukla bağımsız olarak franchise sahibi olarak hareket eden şube operatörleri için yenilik, doğal olarak ek iş anlamına gelir. Ancak, bunun için Amazon tarafından ödeme almaları gerekir, böylece ek hizmet onlar için de faydalı olabilir. Ancak, Amazon’un burada ne kadar daha ödediği kamuya açıklanmadı.

Paketlenmemiş iade olasılığı tamamen yeni değil. İadeyi lojistik şirketi UPS aracılığıyla işleme koyarsanız, bu seçenek iki yıldan fazla bir süredir mevcuttur. Bununla birlikte, bu yalnızca son müşteri alanında niş bir rol oynar – tüketicilerin çoğu, gönderilecek ürünleriyle birlikte bir DHL şubesine gitmeye devam ediyor – ya alışkanlıktan dolayı ya da neredeyse her zaman yakınlarda bulunabilecekleri için dır-dir.genel-27