Modern spor oyunlarında açık ara en popüler mod, tahsil edilebilir kart çeşitliliği gibi görünüyor ve NBA2K23 MyTEAM bir istisna değil. Her yıl, oyun çeşitliliği açısından çok az şey ekliyor gibi görünüyor, çoğu bir kadro güncellemesine yaslanıyor ve buna bir gün diyor. Ancak bu yıl 2K Sports, basketbol simülasyonunu herhangi bir düzenlilikle seven herkes için hoş bir sürpriz olacak bir dizi değişiklik yayınladı.

MyTEAM deneyimimin belası oyuncuları her zaman sahada tutmaktı – kadronuzu oluşturabilmeniz yeterli değildi, ancak her oyuncunun ‘kontrat’ kartlarıyla doldurulması gerekiyordu. Bu tüketilebilir kartları bulmak olması gerektiğinden daha zordu ve bunları menülerden satın almak bir servete mal olacaktı. Bununla birlikte, 2K’nın sözleşme kartlarını tamamen ortadan kaldırdığını görmekten şahsen mutluyum, yani oyuncularınız sizin oyuncularınızdır ve sizi her seferinde en güçlü beşinizi oynamaktan alıkoyan hiçbir şey yoktur.

MyTEAM’in benzersiz yönlerinden biri, Üçlü Tehdit oyun modudur. Hepimizin alıştığı geleneksel 5v5 basketbol tuhaflıklarının sadeleştirilmiş bir versiyonu, bunun yerine her iki tarafta üç oyuncu var ve sahada kimi isteyeceğinize dair herhangi bir şart yok. Standart bir maçın çok daha hızlı, daha arcade benzeri bir versiyonu. Bu yıl 2K, Üçlü Tehdit’in ortak bir sürümünü tanıtıyor, böylece siz ve bir arkadaşınız 3v3 ortamına hükmedebilirsiniz.

Son olarak, MyTEAM’de konum kilitli rollerin dahil edilmesidir. Genel olarak, NBA 2K’da kariyer modunda ilerlerken bir oyuncuyu – oyuncunuzu – yönetirsiniz ve sahada kontrol ettiğiniz tek şey odur. Sonunda, kendi oyuncunuzu, inceliklerini, güçlü ve zayıf yönlerini çok iyi anlayacak ve oynadığı pozisyon hakkında daha derin bir bilgi geliştireceksiniz. MyTEAM’deki pozisyon kilitli rollerle, o pozisyonla ilgili bu derin bilgiyi alabilir ve çok oyunculuya taşıyabilirsiniz – sadece Point Guard oynamayı mı biliyorsunuz? Artık sorun değil, yapay zekanın engellemeyi yapmasına izin verin.

NBA 2K23’ün 9 Eylül’de piyasaya sürülmesi gerekiyor, ancak rekabeti düzeltmek için o kadar bekleyemiyorsanız, şu anda PC’de oynayabileceğiniz en iyi spor oyunlarına göz atın. Bu yılki NBA’de oynamak istiyorsanız, Game Pass’te ve diğer bazı mutlak mücevherlerde yakalamak için hala biraz zamanınız var.oyun-2