Seslendirme sanatçısı Vic Mignogna.

resim: Dimitrios Kambouris/Getty Images (Getty Resimleri)

2019’da, kredileri arasında yer alan bir seslendirme sanatçısı olan Vic Mignogna Ejder Topu ZRWBY, ve tam metal Simyacı, suçlandı birden fazla tarafın cinsel tacizinin birkaç yıl geriye gittiği söyleniyor.

Aynı yılın ilerleyen saatlerinde, Mignogna daha sonra işvereni Funimation’a (Rooster Teeth gibi, kovuldu merhabaBir iç soruşturmanın ardından), diğer seslendirme sanatçıları Monica Rial ve Jamie Marchi ile birlikte Rial’in ortağı Ron Toye ile birlikte. Teksas’ta açılan dava reddedildi ve Mignogna aylar sonra temyize gitmek zorunda kaldı. Ve şimdi Mignogna sadece bu temyizi kaybetmekle kalmadı, aynı zamanda sanıklara ekstra yasal ücret ödemek zorunda kalabilir.

Teksas 2. Temyiz Mahkemesi, seslendirme sanatçısının, aleyhindeki iddiaların yanlış olduğunu veya herhangi bir kötü niyetle yapıldığını kanıtlamak için yeterli delile sahip olmadığını tespit etti. Şimdi Funimation, Rial, Marchi ve Toye’ye 250.000 $ avukat ücreti ödemesi emredildi, ancak bu sayı daha da yüksek olabilir. Mahkemeler şu anda borcunu yeniden değerlendiriyor.

“Çarpıcı Temyizciler Monica Rial ve Ronald Toye’a verilen avukatlık ücreti hariç, mahkemenin kararını onaylıyoruz” dedi. Adalet Mike Wallach. “Bu vekalet ücreti konusunu yeniden belirlenmesi için mahkemeye gönderiyoruz.”

Açık heyecan, Rial, kendisine, Marchi’ye ve Toye’ye yıllar boyunca verilen destek için herkese teşekkür etti. “23 yıldır anime topluluğunun bir parçasıyım ve onu seviyorum. İşte ilerlemek, iyileşmek ve animeyi kutlamak için!”

Mignogna’nın yasal sorunları boyunca, Rial ve Marchi’nin ötesinde birden fazla seslendirme sanatçısı ona karşı konuşmuş olsa bile, seslendirme sanatçısı masumiyetini korudu. Yine de, Temmuz ayı sonlarında Houston’daki Anime Matsuri’de olduğu için pozisyonundaki diğer birkaç erkek gibi spot ışıklarından kaybolmadı.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.

genel-7