Final Fantasy 6.2 çıkış tarihini kutlamak için Square Enix, ‘FFXIV Zenos tavuğu’ memesini ortaya çıkaran bir tarım canlı akışına ev sahipliği yapıyor. Bu tam olarak nedir? Burada uzun bir açıklamamız var.

Herhangi bir Final Fantasy XIV oyuncusu için 6.2 güncellemesiyle ilgili en heyecan verici şeylerden biri yeni Island Sanctuary özelliğidir. Animal Crossing tarzı bir macerada oyunculara, üzerine inşa edip keşfedebilecekleri bir ada verilir.

Bu büyük yeni eklemeyi kutlamak için Square Enix, oyunculara ‘Mogchute’ Farm’ı getirmek için Mudchute Farm (İngiltere merkezli bir yardım kuruluşu) ile ortaklık kurdu. canlı yayın. Sevimli çiftlik hayvanlarının etrafta koşuşturup şirin şeyler yapmasını izlemek için bir bahane olan canlı yayın, bir gecede sansasyon yarattı.

Bununla birlikte, sevimli olan her şeyin ortasında, dikkate alınması gereken bir güç olarak hemcinslerinin üzerinde yükselen bir kötülük ortaya çıktı. Bu Zenos tavuğu, her yerde oyuncuların kalbini kazanmış, özellikle kümes hayvanı (hah) bir adam.

Dalgalı turuncu saçları ve siyah deri zırhıyla (elbette altınla süslenmiş) karakterize edilen Zenos, FFXIV’ün ‘büyük kötü’südür. Şiddete ve gizli gaddarlığa olan tutkusuna rağmen, karakter kendini birçok Eorzealı’nın kalbine kazıdı ve hızla hayranların favorisi haline geldi.

Hayranlar Mogchute Çiftliği akışını izlemek için toplanırken, sadece güç yayan oldukça uzak, siyah ve turuncu bir horoz fark ettiler. Ahşap bir kaide üzerinde, tüylü arkadaşlarının üzerinde duran oyuncular, Garlean generali ile bu korkutucu yaratık arasında paralellikler kurmakta hızlı davrandılar.

“Herkesin bu kuşun Zenos olduğuna karar verdiği FFXIV çiftlik canlı akışında kesinlikle kaybediyorum.” yazar bir hayran, akışın sohbetinin birkaç resmini ekliyor. Biri “Zenos kulesinin tepesine tünedi” diye yorum yaparken, bir diğeri “Bu tavuğu sponsor edeceğim ve yapacağım son şey olsa bile adını değiştireceğim” diye yanıtlıyor.

Yine de çılgına dönen sadece sohbet değil. birkaç fan çizimler heybetli yaratık Twitter’da ortaya çıktı. bir Zenos’un üniformalı hayvanı, kuyruk tüylerinin altında Fandaniel’den ilham alan minik bir civcivi gösterirken gösteriyor.

Onu sev ya da ondan nefret et, Zenos bu tavuğun kılığında yaşıyor. Square Enix’in yeni bir Zenos tavuk evcil hayvanı mı yoksa bineği mi eklediğini görsek de görmeyeceğiz – ama bir gerçeği biliyorum ki, yapsalar hemen bir tane alırdım.

Yeni güncellemeye dalmaktan heyecan duyuyorsanız, FFXIV Island Sanctuary rehberimize ve şık bir şekilde kutlamak için FFXIV Moonfire Faire 2022 etkinliğinin özetine göz atmayı unutmayın.oyun-2