Sofia Carson’ın yeni Netflix romantizmi Mor KalplerOnu yıldız ve baş yapımcı olarak kabul eden , birçok insanı konuşturdu.

Carson, daha önce Disney Channel’s ile tanınan Torunları franchise ve Freeform’un kısa ömürlü devamı serisi Tatlı Küçük Yalancılar: Mükemmeliyetçi, filmde, sadece askeri sağlık sigortası için tip 1 diyabet hastası olarak tıbbi masraflarını karşılamak için Luke adında bir Denizciyle (Nicholas Galitzine tarafından oynanan) evlenmeyi kabul eden ilerici değerlere sahip, hevesli bir rockçı olan Cassie Salazar olarak rol alıyor. Aynı şekilde, Luke kendi mali zorluklarıyla uğraşıyor ve yavaş yavaş gerçek duygulara yol açan sahte evlilikten de faydalanacak.

Filmde Carson’la birlikte çalışan Elizabeth Allen Rosenbaum tarafından yönetildi. mükemmeliyetçilerfilm bir izleyici buldu. Mor Kalplermavi devlet değerlerine sahip bir kişiye atıfta bulunan ve kırmızı olarak tanımlanan biriyle karışan kelime oyununa dayalı bir başlık içeren , Netflix’in En İyi 10 Film Listesi’nde en üst sırada yer aldı ve 29 Temmuz’da yayınlanmasından bu yana listenin en başında yer aldı.

Filmin açıkça pek çok hayranı var, ancak aynı zamanda biraz kutuplaştırıcı bir başlık gibi görünüyor. Rotten Tomatoes’da yüzde 38 kritik bir puana sahip ve bazı sosyal medya kullanıcıları aşk hikayesini ve kabul mesajını överken, diğerleri Luke’un asker arkadaşının bir noktada “lanet olası Arapları avlamaktan zevk alması” da dahil olmak üzere belirli karakterizasyonlarda hata buldu. ”

Cassie rolünde Sofia Carson, Luke rolünde Nicholas Galitzine Mor Kalpler

Mark Fellman/Netflix’in izniyle

29 yaşındaki Carson, “Bu iki karakter arasındaki ikiliği ve inanılmaz derecede farklı siyasi görüşlerini herhangi bir taraf tutmadan kesinlikle sergilemek istedik” diyor. Hollywood Muhabiri. “Birbirlerini şefkat ve empati ile görüyorlar. Buna iyimser deyin, ama anlatmak istediğimiz hikaye bu, sevgiyle yönetirseniz, sevgi oldukça güçlü olabilecek şekillerde iyileşebilir.”

Aşağıdaki röportajda yıldız, filmin bu “bölücü” siyasi an hakkında yorum yapma amacını, sağlık sisteminde değişiklik yaratma umutlarını, değişen film stratejilerine ilişkin raporlar arasında Netflix ile olan deneyimini ve projenin neden izleyicilerin görmesine izin verdiğini tartışıyor. “Beni daha önce görmedikleri bir şekilde.”

Film, görünüşte mütevazı bir profile rağmen Netflix’in İlk 10’unda en üst sırada yer alarak izleyicilerle açık bir şekilde bağlantı kurdu. İlk nasıl dahil oldunuz?

Bu aslında benim için yaklaşık beş yıl oldu. adlı bir dizi çekiyordum. Tatlı Küçük Yalancılar: Mükemmeliyetçi Portland, Oregon’daydım ve oradayken yönetmenim Liz Allen ile çalışma şansım oldu. Noel zamanı [in 2018], sette yanıma geldi ve bana bir senaryo verdi ve “Mutlu Noeller” dedi. O dedi Mor Kalplerve filmimizin kaba bir taslağıydı. Bunu sadece yönetmen ve oyuncu olarak değil, ortak olarak düşünmek ve birlikte hayata geçirmek istediğini söyledi. Filmin baş yapımcısı ve yıldızı olarak geldim ve o zamandan beri onu geliştiriyordum ve bu kişisel ve sanatçı olarak en tatmin edici yolculuk oldu. Onun artık dünyaya ait olduğunu bilmek en güzel duygu ve dünya ona benim yapmayı sevdiğim kadar derinden aşık oldu.

Askeri eşlerle kişisel bir bağlantınız var mıydı?

Asker eşlerle kişisel bir bağlantım yoktu. Büyük amcam ve anneannem tarafından iki amcam askerde olduğu için orduyla bir bağlantım var. Ama beni bu hikayeye en çok çeken şey, bir aşk hikayesinden çok daha fazlası olmasıydı, ama gerçekten önemli bir sosyal-politik mesaja sahip bir aşk hikayesiydi. Son beş yıl ülkemizde ya da en azından benim kuşağımda en bölücü yıllar oldu. Hikaye, dünyanın karşıt uçlarından biri kırmızı, biri mavi, birbirinden nefret etmek için büyütülmüş iki kalp hakkında, sevginin gücüyle güzel bir mor tonu oluşturmak için bir araya geliyor. Bana göre bu, filmimizin kalbi ve anlatmak konusunda gerçekten tutkulu olduğum bir mesajdı.

Tip 1 diyabetli karakterin sağlık yolculuğunu nasıl ele aldınız?

Tip 1 diyabet ve gelişen Cassie hakkında gitgide daha fazla şey öğrendikçe, açıkçası filmlerde, TV’de ve medyada yeterince temsil edilmediğini öğrendik. Konuşulması gereken bir konu, bu ülkedeki insülin krizi ve bu ülkedeki sağlık krizi, hayatta kalmak için ihtiyaç duydukları insülini tam anlamıyla karşılayamayan Cassie gibi sayısız kız ve erkek ve kadının nasıl olduğu. Tip 1 diyabetik olmanın ne anlama geldiği, günlük hayatımın nasıl olacağı hakkında çok şey öğrendim. Sette bana insülin pompasını, enjeksiyonları ve düşük kan şekeri krizi geçirdiğimde nasıl davranmam gerektiğini öğreten bir doktorumuz da vardı.

Sofia Carson, Cassie rolünde Mor Kalpler

Hopper Taşı/Netflix

Bir yapımcı olarak, oyuncu kadrosunda söz sahibi olmalısınız. Nicholas neden Luke için doğru kişiydi ve kimyayı nasıl geliştirdiniz?

Hayatımda ilk kez oyuncu kadrosunun diğer tarafında olmak ve oyuncu kadrosundan ziyade oyuncu olmak çok ilginçti. Pek çok yetenekli aktörle tanıştık ve Nick’le okuduğum an, onunla aramızda özel bir şey olduğunu biliyordum çünkü kimyamız Zoom aracılığıyla bile belliydi.

Sen bir şarkıcısın ve Cassie olarak birkaç şarkı çalıyorsun. Müzik süreci nasıldı?

Netflix’e, Liz’e ve yapımcı ortaklarıma bu filmde böyle bir karar verme rolüne sahip olmam konusunda bana güvendikleri için sonsuza kadar minnettarım. Film müziği söz konusu olduğunda bile, film müziğini yazmam ve yazım süreci için partnerimi seçmem konusunda bana güvendiler ve ilk ulaştığım kişi Justin Tranter oldu. Film müziğini bir hafta içinde yazdık. Film müziğinin sayılarını ve istatistiklerini görmek artık gerçeküstü – Spotify’da ilk 10’da olduğunu öğrendik. “Come Back Home” şarkısı şu ana kadar en çok yankı uyandıran şarkı oldu ve gerçekten de filmimizin özünü yansıtıyor.

Birçok hayran muhtemelen sizi tanıyordur. Torunları, ancak bu proje sizi farklı bir şekilde görüyor gibi görünüyor. Başarısı, sektörde sizin için farklı türde toplantılara ve sohbetlere yol açtı mı?

Hayatımın en çılgın haftalarından biriydi. Kariyerinizin farklı bir aşamasına geçmenizi sağlayan böyle anlar ve ben her anı, yoluma çıkan her fırsatı değerlendiriyorum. Bu filmde olduğu için çok minnettarım çünkü kariyerimde çok güzel şeyler yaptığım için çok şanslıydım, ama benliğimin çoğunu bu filme ve her yönüne adadım ve bunun olması için dünya ile bu kadar büyük bir şekilde rezonansa girmek çok tatmin edici ve tatmin edici. Bu çok zorlu ve dramatik bir rol, dünyanın beni daha önce görmedikleri bir şekilde görmesini sağladı.

Netflix’in son stok düşüşünün ortasında, şirketin daha büyük projelere daha fazla odaklanmaya başlayabileceğine dair haberler geldi. Sizinki gibi projelerin gelecekte potansiyel olarak risk altında olabileceğine dair bir fikriniz var mıydı, yoksa bunun olması konusunda endişelenir miydiniz?

Netflix ile tek deneyimim, en başından beri filmimize yürekten inandıkları ve destek verdikleri oldu. Bu, yaptıkları büyük gişe rekorları kıran filmlere kıyasla nispeten daha küçük bir film ve tüm kalplerini buna adadılar ve oldukları ortaklar için çok minnettarım. Bilakis bu, bunun tam tersinin kanıtıdır çünkü dünyadaki çoğu ülkede 1 numaraydık.

Chris Pratt’in Amazon serisini çevreleyen tartışmalar oldu Terminal Listesi Gösterinin ekibi, güçlü bir eleştirel resepsiyona sahip olmamasına rağmen popülaritesini savunuyor. Askeri bir hikayesi olan projeler belirli bir kutuya konabilir veya potansiyel olarak izleyiciler için kutuplaştırıcı olabilir mi?

Böyle bir durumu yaşamadığımız için bizim adımıza konuşabilirim. Filmimiz tüm dünya tarafından çok sevildi. Tabii ki, asker aileleri bu filme çok derinden bağlı, ancak dünyanın geri kalanına da hitap etmiş gibi görünüyor. Bu “eve dön” mesajı – filmimizde özellikle Luke’un savaştan Cassie’ye dönüşüyle ​​ilgili olsa da – pek çok şeyle ilgili olabilir. Bu şarkıyı ve bu mesajı kendi cildinize geri döndürmeye veya sevginizle veya ailenizle yeniden bir araya gelmeye dönüştüren çok sayıda TikTok’u çevrimiçi olarak görüyorsunuz. Ama bence bu mesaj, filmimizin içindeki hikayeden çok daha evrensel hale geldi.

Filmi politize etmemek ve izleyicilerin siyasi görüşlerinden bağımsız olarak kendilerini filmde görmelerinin bir yolunu bulmak bir amaç mıydı?

Kesinlikle bu iki karakter arasındaki ikiliği ve inanılmaz derecede farklı siyasi görüşlerini hiçbir taraf tutmadan sergilemek istedik. Ayrıca, özellikle Cassie’nin karakteriyle, kim olduğundan veya neye inandığından asla vazgeçmediğini de gösteriyor. Bu iki insanın başına gelen şey, birbirlerine nefretle yaklaşmak ve ayrılıklarını görmek yerine, birbirlerini görmeye başlamaları. sadece siyasi görüşler olarak değil, insan olarak birbirimizi Birbirlerine şefkat ve empati ile bakarlar. Buna iyimser deyin, ama anlatmak istediğimiz hikaye bu, sevgiyle yönetirseniz, sevgi oldukça güçlü olabilecek şekillerde iyileşebilir.

artık yenisi var Küçük sevimli yalancılar HBO Max’te seri. Sen ve Liz, sizinkinin yürümediği gerçeğinden yakınıyor musunuz?

Bence olması gerekiyordu. O programda buluşmamız gerekiyordu ve bu bizi buraya getirdi.

Röportaj, uzunluk ve netlik için düzenlendi.

Mor Kalpler şu anda Netflix’te yayın yapıyor.sinema-2