Önyüklemeden sonraki anlar Halo: Savaş Gelişti bazı arkadaşlarla efsanevi Blood Gulch haritasına adım atarken ve birkaç iyi yerleştirilmiş tabanca atışından neredeyse anında ölürken, kabloların neden iyi olduğunu tam olarak hatırladım.

Arkadaşlarım bir kumsal hafta sonu için iki orijinal Xbox konsolu getirdiklerinde, planladığımız altı oyunculu maçlar için onları çalıştırmanın bazı güçlükler olacağını umuyordum. Oyun ve konsollar 20 yıldan daha eski, muhtemelen oynadığımız tozlu düz ekran TV’lerden bile eski. Ancak konsolları kurup onları sistem bağlantısıyla oynatmak için bağladıktan sadece birkaç dakika sonra sürpriz bir şekilde, bazı denetleyicileri taktık, bir hale lobi ve tüm ev boyunca birbirleriyle konuşmaya başladı.

İçine atlamanın basitliği Savaş Evrim geçirdi modern çok oyunculu oyunlarda kaç çember olabileceğinin önemli bir karşılığıydı. Almak Fortnite. Eşim ve ben oyunu neredeyse her gün oynuyoruz ama iki farklı sistemde çevrimiçi oynuyoruz; O Switch’teyken ben PS5’tayım. Birlikte oynamak için ikimiz de oyuna başlamalıyız; gerekli güncellemeleri yüklemesini ve indirmesini bekleyin; Parti verelim; çöpçatanlığa başla; ve maçın gerçekten başlaması için biraz daha bekleyin. Ve sonra etrafında koşabiliriz Fortnite ada. Tüm süreç çok uzun sürmüyor ama çok zaman harcıyorum ayağımı sabırsızca yere vurmak.

hale sistem bağlantısı üzerinden çok daha hızlıydı. Bir grup, diğerinin katıldığı bir lobi yapar, ardından lobi oluşturucu haritaya ve oyun kurallarına karar verir, oyun geri sayıma başlar ve ardından maç başlar. hale geri sayımı hızlandırmak için düğmeleri ezmenize bile izin veriyor, bu artık her yerel çok oyunculu oyunda istediğim bir şey.

Çevrimiçi oyunlarda, bir maça başlamanın tasarım gereği daha uzun sürdüğünü anlıyorum. Dünyanın her yerinden herhangi biriyle oyun oynamanıza izin veren altyapı, herkesin eşitlendiğinden emin olmak için doğal olarak iki Xbox’ın birbirine bağlanmasından daha fazla zamana ihtiyaç duyacaktır. Ama bir yere atlayabilmek gerçekten güzeldi. hale neredeyse oynamak için oturduğum anda maç – LAN partileri iyidir!

Kablolu bağlantıdan yararlanan yalnızca ağ iletişimi değildi; kablolu Xbox denetleyicileri de beklenmedik bir şekilde harikaydı. Hafta sonunun ilerleyen saatlerinde, birkaç altı oyunculu maç oynamak istedik. Süper Smash Bros. Ultimate, ancak denetleyicileri konsoluma bağlamak için sinir bozucu birkaç dakika harcamak zorunda kaldım. Birkaç kişi tek bir Joy-Con’u kullanmak zorunda kalsa da, herkese fazlasıyla yetecek kadar vardı. Switch’e kaç tane kontrol cihazının bağlanabileceğini sınırlayın. Ve tüm kablosuz kontrol cihazlarının şarjlı pilleri olduğu için şanslı yıldızlarıma teşekkür ederim. Olmasaydı, hayal kırıklığından kontrolleri yere fırlatır ve farklı bir oyuna geçerdim.

İle birlikte halediğer yandan, her Xbox konsoluna üç kablolu kumanda bağladık ve ardından herkes oynayabildi.

Gelecekte çok oyunculu oyunlar oynamamın tek yolu LAN partileri olmayacak ve işler mükemmel değildi. Diski okumakta sorun yaşayan bir Xbox’ta tepsiyi açmaya zorlamak için bir ataş kullanmak zorunda kaldık. Kontrolörlerden birkaçı yaşlarını gösterdi; Kontrol cihazımı bacaklarımda dinlendirmek zorunda kaldım sadece doğru yol böylece yıpranmış bir kablo kumandamın bağlantısını kesmez. ve tamamlama Fortnite Zorluklar, eşimle neredeyse günlük bir ritüeldir – Onunla oynamaya devam etmek için ekstra bekleme süresiyle mutlu bir şekilde ilgileneceğim.

Ancak teknoloji şirketleri, giderek daha fazla kablosuz hale gelen gadget’lar ve oyun donanımları üretmeye devam ederken, yirmi yıldan daha eski bir oyun ve konsollarla “sadece çalışır” bir deneyime sahip olmak güzeldi. Ve birkaç iyiliğim olmasına yardımcı oluyor hale Oynamak için arkadaşlar da.genel-2