Sony, taşınabilir oyun cihazları üretmeyi yıllar önce bırakmış olabilir, ancak Valve’in Steam Deck’i hızla hareket halindeyken PlayStation oyunlarını oynamak için mükemmel bir yol haline geliyor. Gibi büyük birinci taraf başlıkları savaş tanrısı, Ufuk Sıfır Şafak, ve Günler Geçti artık PC’de mevcut ve Steam Deck için doğrulandı. PlayStation beğeni topluyor Ölüm Bükücü ve Final Fantasy VII Remake Intergrade de doğrulanıyor. Şimdi Marvel’s Spider-Man Remasteredbu hafta çıkan, Steam Deck’in nasıl yeni taşınabilir PlayStation haline geldiğinin en iyi örneklerinden biri.

Sadece birkaç saat oynadım, ama söyleyebileceğim kadarıyla, yapılan her şey Örümcek Adam 2018’de PS4’te ilk çıktığında gelmiş geçmiş en iyi süper kahraman oyunlarından biri hala burada. Salıncak hala canlandırıcı, çatıdan çatıya dokuma yaparak New York City’yi kolayca geçmenize izin veriyor. Şehir hala bulunacak sırlarla ve ortadan kaldırılacak küçük suçlularla dolu. Kendimi bir kez daha hikayenin içinde bulduğuma bile şaşırdım.

İlk sıkıştırdığımda Örümcek Adam PS4’te büyük ölçüde hikayeyi olabildiğince hızlı tamamlamaya bağlı kaldım. Sonra ne olduğunu görmek istedim! Ama Steam Deck’te, New York’ta saklı tüm sırları bulmak için her sokaktan aşağı iniyorum ve her binayı ölçeklendiriyorum. Tabii, belki de ana hikayede ne olduğunu büyük ölçüde bildiğim içindir. (Yine de Yeniden düzenlendi tüm paketi yapar Örümcek Adam Bazı yeni hikaye senaryoları içeren DLC paketleri.) Ancak bir oyunu taşınabilir yapmak, onu ısırık büyüklüğünde parçalar halinde oynama olasılığım daha yüksek olduğu anlamına geliyor ve bu yüzden kendimi polis antenlerini ve haritanın daha fazlasının kilidini açın.

Oynarken benzer bir şey hissettiğimi hatırlıyorum Zelda Efsanesi: Vahşi Nefes; bu oyunun taşınabilirliği, onu daha kişisel bir deneyim haline getirdi ve parçalanması çok daha kolay oldu. Gizli bir sır için haritanın en uzak köşesinde arama yaparak değerli TV zamanımı boşa harcadığımı hissetmek yerine, beklenmedik keşiflere çıkmak ve taşınabilir bir cihazda kendi yolumu çizmek daha kolay. İçinde Zelda, bu her tapınağın izini sürmek anlamına geliyordu. İçinde Örümcek Adamyeni koleksiyonların kilidini açan sırt çantaları bulmak için başka bir binayı ölçeklendirmek anlamına geliyor.

Steam Destemdeki orta ayarlarda, Örümcek Adam PS4’te hatırladığımdan biraz daha kötü görünüyor. Steam Deck’te ışın izleme de yok; seçenek çok yüksek ayarlarda bile benim için gri. Kare hızı genellikle 30 ile 60 fps arasında değişir – ancak New York City’de dolaşırken kesinlikle bu aralığın alt ucuna yakındır. Bunların hiçbiri benim için büyük sorunlar değil, ancak oyun Steam Deck’in gürültülü fanını harekete geçiriyor ve bu da can sıkıcı olabiliyor.

İşte Orta ayarlarda aldığım bir iç mekan ekran görüntüsü.
Ekran görüntüsü Jay Peters / The Verge

Buradayken New York’ta dolaşırken bir tane çektim. Hızlı hareket ediyorum ve çok şey oluyor ama yine de iyi göründüğünü düşünüyorum.
Ekran görüntüsü Jay Peters / The Verge

Tüm söylenenler, oynamaktan zevk alıyorum Örümcek Adam Steam Deck’te o kadar çok oynuyorum ki böyle oynayacağımı düşünüyorum Marvel’in Örümcek Adamı: Miles Morales ilk kez olduğunda bu sonbaharda PC’ye geliyor. Süre Miles Morales imza bir PS5 lansman başlığıydı, aynı gün PS4’e geldi ve orijinalinden çok daha iyi görünmüyordu. Sony ve Insomniac Games resmi olarak söylemedi Miles Morales Steam Deck’te çalıştığı doğrulanacak, ancak Örümcek Adam resmi yayınlanmasından bir haftadan fazla bir süre önce doğrulandı, sanırım Miles Morales Valve’ın avuçiçi oyun PC’sinde gayet iyi çalışacak.

Steam Deck’i ilk öneren ben değilim PlayStation Vita’nın manevi halefi olabilir, ancak Sony’nin Steam Deck desteğinin onu Vita’dan daha iyi bir PlayStation taşınabilir yapabileceğini düşünmeye başlıyorum. Sadece Sony değil geliştiricileri ikna etme mücadelesi platform için oyunlar yapmak için değil, aynı zamanda kendi birinci taraf desteği de yoktu. Birçok oyuncu hatırlasa da yerçekimi acele, Keşfedilmemiş: Altın Uçurum, ve Persona 4 Altınyalnızca ilk ikisi Sony oyunlarıydı ve her ikisi de avuçiçi bilgisayarın başlatma penceresine ulaştı. Elde taşınır cihazın piyasaya sürülmesinden sadece üç yıl sonraSony, Vita’yı etkili bir şekilde terk etti. Gran Turismo.

Şirketin Steam Deck için artan desteğiyle birlikte, Sony, ev konsolundan bir avuçiçi cihaza çok sayıda özel amiral gemisi oyunu getirdi. Şu anda mevcut olan oyunlar genellikle ilk piyasaya sürüldükten yıllar sonra gelmiş olsa da, Sony gelecek oyunlar için bu süreyi kısaltıyor gibi görünüyor.

Örümcek Adam: Miles Morales2020’de piyasaya sürülen , bu sonbaharda çıkıyor. Uncharted: Hırsızların Mirası Koleksiyonu, Ocak ayında çıkan, bu yıl için planlanıyor. için yeniden Bizden geriye kalanlar Eylül ayı için planlanıyor ve halihazırda PC için geliştiriliyor. Hatta Sony’nin getirebilir iadegeçen yıldan PC’ye özel bir PS5.

Sony, bunların Steam Deck’i destekleyip desteklemeyeceğini henüz söylemedi. Ancak şirketin şu anki Steam Deck onaylı oyun serisini göz önünde bulundurarak, kamuoyunun PC oyunlarına yoğun bir şekilde yatırım yapmayı planladığını ve PlayStation yöneticisi Shuhei Yoshida’nın açık heyecanlanmak Steam Deck için, Valve’in avuçiçi oyun PC’sinde çalışan Sony oyunlarının listesi gelecekte daha da iyi olacak.

Bağlantı noktaları gibi çıkıyorsa Örümcek Adam Yeniden Düzenlendi Steam Deck’te bir ziyafet için burada olacağız. Şimdi izin verirseniz, gidip başka bir sırt çantası bulmam gerekiyor.

Marvel’s Spider-Man Remastered 12 Ağustos’ta PC için çıkıyor. Steam’den veya Epic Games Store’dan edinebilirsin.genel-2