Lost In Play, (kardeşleri olan bizler) bizi daha basit bir zamana götüren tuhaf bir oyundur. Biz yetişkinleri veya gençleri etkileyen sorumlulukların, işin veya diğer büyük yaşam sorunlarının ağırlığına sahip olmadığımızda. Siz ve kardeşinizin dışarıda eğlenebileceği, hayal gücünüzü serbest bırakabileceğiniz ve eğlencenize güç veren teknolojiye güvenmediğiniz daha basit bir zaman. Lost In Play incelememizde, bu deneyimi nasıl tekrarlamayı amaçladığını görüyoruz.

Hikaye ve Karakterler

Hikaye basit. Günü bir maceraya çıkarak geçirirken, tarifsiz bir erkek ve kız kardeş rolünü üstleniyorsunuz. Her türlü hileye girerler ve yol boyunca bulmacaları çözmeniz gereken durumlar yaratırlar. Bu kadar. Burada daha derin bir olay örgüsü yok, daha derin bir hikaye yok. Siz sadece çiftin eğlenceli ve unutulmaz bir gün geçirmesine yardımcı olun ve onları güvenli bir şekilde eve geri götürerek hikayeyi kapatın.

Lost in Play'de bir park sahnesi
Bir parkı keşfeden kardeşler

Hikaye görünümü birçok animasyon şovuna benziyor, özellikle Gravity Falls / Over The Garden Wall. Görsel sunum çok dikkat çekici ve çok cömert donanım gereksinimleri nedeniyle bu oyun hemen hemen her bilgisayarda kolayca çalıştırılabilir. Bunun için özel bir GPU’ya bile ihtiyacınız yok.

Temel konsepti olarak bulmaca çözme yönü olan bir tıkla ve tıkla macera oyunudur. Türdeki diğer oyunlardan farklı olarak, ilerlemek için gereken öğelere daha az ve bulmacaları çözmeye daha fazla güven vardır. Temel olarak, Monkey Island’ın navigasyonunu Profesör Layton ile birleştiren bir oyun hayal edin.

Her iki kardeşin de bir teknede yer aldığı ekran görüntüsüHer iki kardeşin de bir teknede yer aldığı ekran görüntüsü
Play Ekran Görüntüsünde Kaybolma

Lost in Play hikayesi, çocuklar tarafından konuşulan resimli temsiller ve saçma sapan anlamsız kelimelerle anlatılıyor. Bu, oyuncuların içinde bulundukları sahne oldukça belirgin olsa da, oyuncuların kendi anlatılarını çerçevelemelerine olanak tanır. Buradaki diyaloğu kasıtlı olarak kaldırma seçimi, duruma ve onu nasıl algılayabileceğinize bu benzersizlik hissini vermenize yardımcı olmak için harikadır.

Yolculuğunuz boyunca canavarlar, kurgusal yaratıklar ve diğer ilginç karakterlerle karşılaşacaksınız. Her biri size oyunu ilerletmek için çözmeniz gereken yeni bir bulmaca sunuyor.

Bulmacalar geniş ve çeşitlidir. Onları 2 dakika gibi kısa bir sürede bitirebilir ve bazıları için bir saate kadar gidebilirsiniz. Takılıp kalırsanız bulmacayı sıfırlama yeteneği ve ipuçları var. Aksi takdirde, hikaye oldukça gerçekçi ve fazla düşünmeyi gerektirmiyor. Sadece oyunu kurun, başlatın ve bir maceraya atılmaya hazır olun.

Oynanış

Oyun düz ve noktaya. Sırayla, içinde bulundukları belirli senaryo için erkek veya kız kardeşi kontrol ediyor ve ondan kurtulmalarına yardımcı oluyorsunuz. Oyun, bir öğe bulmayı veya bazen öğeyi almanızı engelleyen bir engeli birleştirir. Daha sonra öğeyi elde etmek için çevresel bulmacayı çözmeniz gerekir ve daha sonra oyuna devam etmek için bir bulmaca alabilir veya almayabilirsiniz.

Lost in Play'de bir orman ekran görüntüsüLost in Play'de bir orman ekran görüntüsü
Ormanda bir bulmaca alanı

Oyunun özünde basit bir konsept var. 1990’ların, Profesör Layton oyunlarının sürekli bulmaca çözmesiyle eşleştirilmiş bir tıkla ve tıkla macera başlığı. İpuçları veya bulmacayı sıfırlama şeklinde hikaye ilerlemesinde size yardımcı olacak daha dostça birçok unsur olsa da, geliştiricilerin şu anda sadece hikayeyi ilerletmek için bazı oyunlarda olduğu gibi bir bulmacayı atlama seçeneği içermesini diliyorum. .

Lost in Play'de devam eden bir bulmacaLost in Play'de devam eden bir bulmaca
Play Puzzle’da Kaybolmak

Sık sık kendimi çok uzun bir süre aynı yapbozun içinde sıkışıp kalmış buldum. Bulmacayı atlama seçeneği olmadan ilerlememe yardım etmesi için sık sık bir arkadaş bulmam gerekirdi. Bu artık oyunlarda yaygın bir erişilebilirlik özelliği haline geldi, özellikle bunun gibi rahatlatıcı bir oyun kesinlikle onu kullanabilir.

Bulmaca çözmeyi geçtikten sonra kendinizi renkli, dinamik ve çocuksu bir heves ve hayal gücüyle dolup taşan çok canlı bir dünyanın içinde buluyorsunuz. Bu, günümüzün video oyunu büfesinde canlandırıcı bir deneyim.

Sunum

Oyunun çok özgün bir sanat tarzı var. Daha önce de belirtildiği gibi, grafikler Over the Garden Wall ve Gravity Falls gibi çocuk TV şovlarını çok andırıyor. Stil basit ve minimaldir ve ön planda ve arka planda olan her şeyi takdir edebilirsiniz. Her iki unsur da hayatla iç içedir ve kardeşlerin gittiği her yerde ayrıntılara sürekli dikkat gösterilir.

Sea'de çekilen Lost in Play'den bir ekran görüntüsüSea'de çekilen Lost in Play'den bir ekran görüntüsü
Erkek ve kız kardeş denizde mahsur kaldı

Karakterlerin diyalogları yok ve bunun yerine bir sonraki hedeflerinin ne olduğuna dair resimli temsillerle konuşuyorlar ve ona nasıl ulaşacağınız size kalmış.

Ayrıca oyun, bu durumlarda gezinirken düşünmenize yardımcı olacak çok yumuşak bir arka plan müziğine sahiptir. Genel olarak, sahnedeki rahatlatıcı görüntülerle tamamlanan sakin ve rahatlatıcı bir deneyim. Sonuç olarak, buradaki her şey oyunun yapmaya çalıştığı şey için harika çalışıyor. Bu kesinlikle Lost in Play incelememizin bir özeti.

Karar

Lost in Play pek çok şeyi doğru yapıyor ama hala iyileştirme için yer var. İstediğim tek gerçek değişiklik, bir bulmacayı atlama yeteneğidir. Bunun gibi rahatlatıcı bir oyundan sonuna kadar zevk alınmalı ve potansiyelle dolup taşmaktadır. Bazı belirsiz ipuçlarıyla hüsrana uğrayan bir oyuncu, deneyimi gerçekten kapatabilir ve hayal kırıklığından başka bir oyuna geçmelerini sağlayabilir.

Play Ekran Görüntüsünde Kaybolma

Lost in Play güçlü bir görsel ve işitsel sunuma sahip, hepimizi hayatımızın daha basit ve daha az karmaşık zamanlarına götürebilecek veya götürmeyebilecek basit bir oyun ve genel olarak eğlenceli bir oyun.

Bulmaca çözmede çok derin olan eğlenceli ve kolay bir oyun arıyorsanız, bu oyun kesinlikle tam size göre. Bu deneyime değer ve her piksel, geliştiricilerin zanaata olan bağlılığını ve sevgisini çok ayrıntılı bir şekilde gösteriyor.

Lost in Play İncelememiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bu inceleme, aşağıdakilere dayanmaktadır: bilgisayar versiyonu Lost in Play. Anahtar Rönesans PR tarafından sağlandıoyun-5