Her zaman elinizde şifreli bir SSD bulundurmak kullanışlı olsa da (Kingston IronKey Vault Privacy 80 gibi), bazen daha küçük, daha taşınabilir bir cihaza sahip olmak yardımcı olur.

Böyle bir öğeye sahip olmak istiyorsanız, Kingston IronKey Vault Privacy 50 USB Flash Sürücüsünden başkasına bakmayın.

Kingston IronKey Vault Gizlilik 50

Kingston IronKey Vault Privacy 50 – En İyi Fiyatlar:


 • LDLC

  159,95


 • Amazon Pazarı

  159.98

Özellikler ve Uyumluluk

IronKey Vault Privacy 80 tam bir SSD iken, Vault Privacy 50 basit bir USB sürücüdür. Bu nedenle çok daha kompakt ve az miktarda veriyi aktarmak için daha uygundur.

Cihaz, XTS modunda FIPS 197 sertifikalı AES 256 bit şifreleme seçeneğine sahiptir. Her şey standart bir USB anahtarı gibi görünen şeye entegre edilmiştir. Aksesuarın USB 3.2 Gen 1 ile uyumlu bir USB-A konektörü vardır. Bu, ona geniş sistem uyumluluğu sağlar ve iyi performansı garanti eder. Öte yandan USB-C portlu bir cihazda kullanmak isterseniz bir adaptöre ihtiyacınız olacak.

Kingston IronKey Vault Gizlilik 50

Resim: Adrian Kingsley-Hughes/ZDNet.

Anahtar, Windows ve Mac uyumludur ve verilere erişimin kilidini açmak için önceden yüklenmiş bir uygulama ile birlikte gelir. Ancak IronKey Vault Privacy 80’den farklı olarak, Vault Privacy 50, ayarlarını değiştirmek için bir işletim sistemine bağlanmalıdır.

Güçlü noktalar

Kingston IronKey Vault Privacy 50’nin faydaları şunlardır:

 • FIPS 197 sertifikalı;
 • XTS-AES 256-bit donanım şifrelemesi;
 • kaba kuvvet ve BadUSB saldırılarına karşı koruma;
 • parola desteği ile çoklu parola seçeneği;
 • salt okunur yapılandırma (yazma korumalı);
 • 250 MB/s’ye kadar okuma ve 180 MB/s’ye kadar yazma.

Kingston IronKey Vault Gizlilik 50

Resim: Adrian Kingsley-Hughes/ZDNet.

Okuma ve yazma hızları sırasıyla 250 MB/sn ve 180 MB/sn olarak duyurulmaktadır, ancak testlerimizde okumada 225 MB/sn ve yazmada 150 MB/sn’nin üzerine çıkmadık.

İnşaat ve fiyat

Anahtar, aksesuarı anahtarlarınıza takmak için bir bilek kayışı takmak için bir deliğe sahiptir. Anahtarı kullandığınızda madeni parayı kaybetmemeniz için bir kapak tutucusu da vardır.

Kingston IronKey Vault Privacy 50 (solda) ve Kingston IronKey Vault Privacy 80 (sağda)

Kingston IronKey Vault Privacy 50 (solda) ve Kingston IronKey Vault Privacy 80 (sağda). Resim: Adrian Kingsley-Hughes/ZDNet.

Dünyanın ihtiyaçlarını karşılamak için IronKey Vault Privacy 50, 8 ila 256 GB arasında değişen çeşitli kapasitelerde (55 ila 265 Euro arasında değişen fiyatlarla) mevcuttur. Çok fazla veri tüketseniz bile içiniz rahat olsun.

Kingston’ın aksesuarını herhangi bir şey için suçlamak zor. Hareket halindeyken verilerinizi korumanın harika bir yolu ve bunu yürekten tavsiye ediyoruz.

Kaynak : ZDNet.comgenel-15