K-pop dünyasında geri dönüş ciddi anlamda büyük bir olay. Bir grubun en son şarkısını yayınladığı zaman olduğu gibi, yılda birkaç kez olması dışında, favori spor takımınızın sezonun ilk maçı gibi düşünün. Ama geri dönüş sadece bir şarkıyla ilgili değil, arkasındaki tüm konseptle ilgili. Hayranlar geri dönüşleri dört gözle bekliyor çok fazlayeni müzik dinlemenin yanı sıra, genellikle grup için tamamen yeni bir görünüm sergilerler.

22 Ağustos’ta K-pop grubu Ive (“I have” kısaltması gibi telaffuz edilir) yeni bir single yayınlayacak, Beğendikten sonra. 2022’den itibaren devam ediyor Aşk Dalışı ve 2011’ler on bir, altı üyeli grubun üçüncü sürümü yapıyor. Ive’de veya genel olarak K-pop’ta yeniyseniz, şimdi geri dönüş için hazırlanmanın tam zamanı ve işte Ive’nin şarkılarına ve üyelerine yönelik rehberimiz ve ayrıca dinlemeniz için diğer benzer gruplar hakkında bazı öneriler .

Beğendikten sonra çok yakında

Ive’nin resmi Twitter hesabından bir tweet 24 Temmuz’da gönderildi erken ayrıntıları sağladı Beğendikten sonra, 22 Ağustos çıkış tarihini ve single’ın başlığı için kullanılan grafiğe ilk bakışı gösteriyor. O zamandan beri gruplar Instagram sayfası teaser görüntüsünün büyük, 12 panelli bir versiyonu ile güncellendi.

BEN SAHİBİM
3. TEK ALBÜM
<Beğendikten Sonra>

2022.08.22 Pzt 18:00 (KST)
ÇOK YAKINDA#BEN SAHİBİM #아이브#SonraBeğen #애프터라이크 pic.twitter.com/yezfVqWDFu

— IVE YETKİSİ (@IVEstarship) 24 Temmuz 2022

5 Ağustos’ta yayın programı tamamen açıklandı ve hemen ardından parça listesi tek albüm için. Ive’ın önceki sürümlerinde olduğu gibi, single albüm iki şarkıdan oluşacak: Beğendikten sonra ve Memnuniyet. Beğendikten sonra Ive’nin şarkı sözü yazarı Seo Ji-eum (bunları yazan kişi) ile olan işbirliğini sürdürüyor. on bir ve Aşk Dalışı) ve yapımcı Ryan S. Jhun ile. için resmi konsept fotoğrafları Beğendikten sonra İlk teaserın gösterileceği 19 Ağustos’tan önce yayınlanacak. 21 Ağustos’ta, 22 Ağustos’ta tam sürüm için hazır olan öne çıkan karışık videoyu göreceğiz.

Program açıklanmadan hemen önce grup yayınlandı”Yaz oldum” ipucu verebilecek bir video Beğenilerden Sonra tema. Yaz idolü şarkıları yeni bir şey olmasa da, film, her üyenin aşk ve kayıp hakkında oldukça şiirsel bir şekilde konuştuğu konsepte daha içten ve olgun bir yaklaşım sergileyebileceğini öne sürüyor. Yaz ile ilgili olmasam bile Beğendikten sonra‘ kavramı, yine de oldukça güzel bir kısa film.

BEN SAHİBİM
3. TEK ALBÜM
<Beğendikten sonra>

TAKVİM

2022.08.22 Pzt 18:00 (KST)#BEN SAHİBİM #아이브#SonraGİBİ #애프터라이크 pic.twitter.com/0ZGlf0jaSf

— IVE YETKİSİ (@IVEstarship) 5 Ağustos 2022

Bu noktada, Ive’nin popülaritesini merak ediyor olabilirsiniz. Grubun sosyal hesap takipleri size iyi bir fikir veriyor – Instagram’da 2,4 milyon takipçisi, YouTube’da 1,6 milyon abonesi var ve Twitter hesabının yazı yazarken 866.000’den fazla takipçisi var. Bir yıldan az bir süredir aktif olan bir grup için fena değil ve yeni sürüme neden dikkat etmemiz gerektiğinin bir göstergesi.

üyelerle tanışın

Ive altı üyeli bir grup, bu yüzden hepsini doğru bir şekilde tanıtmak için bir dakikanızı ayıralım. Lider, Ive üyesi Jang Won-young ile birlikte performans sergilediği, şu anda dağılmış olan Iz*one grubunun bir üyesi olarak bazı K-pop hayranlarına aşina olacak olan Ahn Yu-jin. Hem Yujin hem de Wonyoung, 2018 müzik hayatta kalma şovu sırasında Iz*one’daki pozisyonlarını kazandılar. 48 üret.

(soldan sağa) Liz, Rei, Wonyoung, Gaeul, Leeseo, Yujin Ive Starship/Twitter

Bu iki üye bir kız grubunun parçası olma deneyimiyle Ive’a gelirken ve hayran kitleleri oluştururken, geri kalan dört üye Ive ile çıkış yaptı. Grubun en genç üyesi Leeseo olarak bilinen Lee Hyun-seo’dur ve ona Liz olarak bilinen Kim Ji-won ve Kim Ga-eul katılmaktadır. Şimdiye kadar tüm üyeler Koreli olsa da, Ive’nin son üyesi, kısaca Rei olarak bilinen, Japon olan Naoi Rei.

Bazı isimleri okuyorsanız ve nasıl doğru telaffuz edeceğinizi merak ediyorsanız, bu video sana yardımcı olabilir. Üyeleri daha iyi tanımak istiyorsanız, hepsi bu videoda kendilerini kişisel olarak tanıtıyorlar, grubun 2021’deki çıkışından hemen önce çekildi ve İngilizce altyazılı olarak geliyor. Biraz daha zamanın varsa, Ive’ın kendi varyete şovu var — 1,2,3,Ive — bunun da İngilizce altyazıları var, ancak 1theK’ları da izlemenizi tavsiye ederiz. Huzurlu Geç Gece Çalışma Zamanı fazla.

Ive’ı dinle

Milyonlarca takipçinin Ive’ın geri dönüşünün neden bu kadar çok beklendiği konusundaki sözlerine aldırmayın. Bunun yerine, grubun önceki yayınlarını yeniden ziyaret etmek veya ilk kez keşfetmek için harika bir zaman. ilk single, on birAralık 2021’in başında piyasaya sürüldü ve yaklaşık üç dakika uzunluğunda, özellikle akılda kalıcı korodan önce değişen bir temponun akıllıca kullanılmasıyla büyük bir etki yaratıyor.

Nisan 2022’de geri döndüm Aşk Dalışıelektropop tarzı üzerine inşa edilmiş on bir, ama bu sefer onu vokallere ve koroya görkemli, eterik bir tonla zenginleştiriyor. Müzik videoları rüya gibi görseller sözlere mükemmel uyuyor, dans molası Yujin’in yeteneğini vurguluyor ve koreografideki “aşk dalışı” hareketini uygun zamanlarda kopyalamamak imkansız.

IVE 아이브 ‘LOVE DIVE’ MV’si

Her iki tekli sürüm için bağlantı parçaları — al ve Asil — benzer şekilde akılda kalıcıdır, ancak A-tarafı ile aynı güçlü izlenimi bırakmayın.

Beğeni yayınlandıktan sonra

Beğendikten sonra‘ın çıkış tarihi açıklandı ve şimdiden single albüm için ön sipariş verebilirsiniz. Biri bir arada olmak üzere iki ana versiyon vardır. standart mücevher kutusu ve bir saniye fotoğraf kitabı versiyonu, ve her biri başka ayrı basımlara bölünmüştür. Fotoğraf kitabının üç farklı baskısı var ve her biri farklı kapak resmi, CD resmi ve fotoğraf kartlarıyla gelecek. Mücevherli altı farklı sürümde, bireysel bir üyenin yer aldığı kapak resmi olacak.

Ön siparişler şimdiden açıldı, ancak sanat eseri henüz açıklanmadı. Fiziksel K-pop yayınları için hızlı, güvenilir uluslararası nakliye sağlayan birkaç çevrimiçi mağaza var — Küresel Interpark ve Ktown4U popüler seçeneklerdir – ve çoğu, rastgele bir baskı sipariş etme veya üç fotoğraf kitabı yayınının tümünün veya altı mücevherli yayının tümünün eksiksiz bir koleksiyonunu satın alma seçeneği sunar.

Bazı perakendeciler bazı teklifler sunuyor gibi görünüyor özel sürümler ön sipariş verenler için fotoğraf kitabının Beğendikten sonra, ve ilk kopyalar bir poster ve özel bir fotoğraf kartı da içerecektir. Size en uygun sürümü aldığınızdan emin olmak için sipariş vermeden önce alışveriş yapmaya değer.

Ive’ı seviyorsan, bu şarkıları da seveceksin

Ive’nin şarkılarını dinlediyseniz ve daha fazlasını istiyorsanız, belki de bazı üyelerden benzer veya daha fazla sese sahip bir şey istiyorsanız, burada yeni gelen biriyseniz ve şimdiye kadar duyduklarınızı beğendiyseniz denemeniz gereken üç şarkı var.

İlk öneri muhtemelen çoğu Ive hayranına tanıdık gelecektir, ancak K-pop’ta yeniyseniz Iz*one’u çok iyi tanımıyor olabilirsiniz. Yujin ve Wonyoung’un diğer 10 üyeyle birlikte başladığı gruptur ve dinlemenizi öneririz. Sekans2021 albümünden dans odaklı bir şarkı Bir makarabirinin kalbini kazanmanın doğru yolu hakkında şarkı sözleri ile.

Ardından, dinlediğinizden emin olun korkusuz Le Sserafim’in fotoğrafı. Çok yakın zamanda kurulan yeni grubun beş üyesi var ve Kim Chae-won ve Miyawaki Sakura da Iz*one’dan geliyor. Şarkının çok havalı bir havası var, müzik videosunda sert bir nakarat ve son derece kendinden emin bir koreografiyle destekleniyor. Tavsiyemiz, sağlam bir bas vuruşu olduğu ve aksi takdirde kolayca gözden kaçan stereo ayrımını içerdiği için şarkıyı kulaklıkla dinlemenizdir.

Son olarak, önerilerimiz eski Iz*one üyelerine karşı önyargılı görünüyorsa (önyargımızı kabul ediyoruz ve kabul ediyoruz), muhtemelen Gfriend’in disko odaklı keyfini çıkaracaksınız. büyücü. Bu, grubun dağılmadan önceki son albümü olacak olanın en büyük sürümüydü ve Studio Choom için diskotek koreografisini ve kostümlerini en iyi gösteren versiyon çekimini seviyoruz.


genel-19