Samsung, son yıllarda yazılım güncelleme oyununu büyük ölçüde artırdı. Şirket, Google dahil diğer üreticileri geride bırakarak, son cihazları için yalnızca dört nesil Android işletim sistemi yükseltmesi taahhüt etmekle kalmadı, aynı zamanda Güney Koreli dev, bazen Mountain View şirketinden daha hızlı aylık güncellemeler dağıtıyor. Samsung şimdi Almanya, Güney Kore ve ABD’de Android 13 tabanlı One UI 5.0 beta programını açtı.
tarafından ilk bildirildiği gibi SamMobile, One UI 5.0 Beta, donanım yazılımı sürümü S908BXXU2ZVH4’ü getiriyor ve ayrıca Ağustos güvenlik güncellemesini de içeriyor. Güncelleme şu anda Galaxy S22 için kullanıma sunuluyor. Samsung daha önce bekleniyordu Temmuz ayının üçüncü haftasında kullanıma sunulmaya başlandı, ancak beta programı One UI 4 Beta programına kıyasla hala bir ay önce başladı.

Samsung One UI 5 masaya ne getiriyor?

Görünüşe göre çok değil. 9to5Google değişiklik günlüğünü yayınladı ve öne çıkan özellikler, bildirimler üzerinde daha fazla kontrol, daha fazla renk paleti seçeneği, yeni çoklu görev hareketleri, stok Android izin iletişim kutuları, daha hızlı animasyonlar ve herhangi bir görüntü veya ekrandan metin çıkarma yeteneği gibi görünüyor.

Samsung her zaman yolda yeni özellikler sunabilir, ancak şimdilik, çoğu tüketicinin takdir edeceği bir şey olan Android 13 deneyimini mümkün olan en kısa sürede sunmaya odaklanmış görünüyor.

Samsung, One UI 5.0 beta hakkında fazla bir şey söylemedi ve 10 Ağustos’taki Unpacked etkinliği sırasında şirketten bunu duymamız mümkün. Galaxy Z Katlama 4, Flip 4, Galaxy Buds 2 Pro ve Galaxy Watch 5 ikilisi duyurulacak.

Daha önceki bir rapora göre, resmi One UI 5.0 güncellemesi Ekim ayında yayınlanmaya başlayacak. Galaxy S21, Android 12’nin Ekim ayında piyasaya sürülmesinden bir ay sonra, geçen yıl Kasım ayında One UI 4’ü aldı.

Samsung’un en yeni yazılım arayüzünün tadına bakmak istiyorsanız, hem Google Play Store’da hem de Galaxy Store’da bulunan Samsung Üyeleri uygulamasını indirin ve kaydolun. Bundan sonra, Ayarlar’a giderek, ardından Yazılım Güncelleme’ye gidip İndir ve Yükle’ye dokunarak One UI 5’i indirebileceksiniz.

Samsung’un yakında çıkacak cihazları için bugün bir ön sipariş ayırın ve özel tekliflerle kendinizi şımartıntelefon-1