ABD’deki kısıtlamaların hayatı Huawei için hala perişan hale getirmesiyle birlikte şirket, her yıl bir çift amiral gemisi modeli (fotoğraf merkezli P serisi ve teknolojik olarak gelişmiş Mate serisi) piyasaya sürmekten, bir takvimde yalnızca bir amiral gemisi modeli üretmeye karar verdi. yıl. Huawei, geçen yıl piyasaya sürülen P 50 amiral gemisi serisi ile dönüşümlü olarak bu yıl sevk edilecek olan Mate 50 amiral gemisi serisini bırakıyor.

Huawei’nin 2022 amiral gemisi serisi Mate 50, 7 Eylül’de tanıtılabilir

Göre ITH Home, hat 7 Eylül’de tanıtılacak. Bunlar, 2020 Mate 40 serisinden bu yana Huawei tarafından üretilen ilk Mate telefonları olacak. Rapor, Huawei Mate 50e, Mate 50, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS dahil olmak üzere hattın dört farklı çeşidi olabileceğini söylüyor. Mate 50 RS hariç üçü de Huawei’nin kendi Kirin 9000S’inden güç alabilir.

Huawei, Kirin 9000S çipinin dört modeli de kapsayacak kadar envanterine sahip değil. Bunun nedeni, 2020’de ABD’nin, Amerikan teknolojisini kullanan dökümhanelerin cipsleri Huawei’ye göndermesini engelleyen bir ihracat kuralını değiştirmesidir. Sonuç olarak, amiral gemisi Huawei P50 serisi, Qualcomm’un güçlü Snapdragon 888 yonga setini kullanırken, bileşen, 5G ağlarıyla kullanılmasını engelleyecek şekilde değiştirildi.

Geçen ay, Çin’in Weibo sosyal medya sitesinde yayın yapan bir muhbirden bir söylenti geçtik. İlk başta, spekülasyonları düşündük. Huawei, gelecek yılki P60 amiral gemisi serisinin çılgın olması için olgun 14nm işlem düğümü kullanılarak üretilen çipleri kullanacak. Ama sonra 14nm’nin Çin’in en büyük dökümhanesi SMIC’nin şu anda üretebileceği en gelişmiş karmaşık yonga seti olduğu ortaya çıktı.

Huawei, akıllı telefon pazarında rekabet etmek istiyorsa ve dünyanın en iyi cep telefonu nakliyecisi olarak Samsung’u geçmeye yakın olduğu parlak günleri yeniden yakalamaya çalışıyorsa, sonunda 5G modelleri sunması gerekecek. Ancak Mate 50 serisi, yalnızca 4G’yi desteklemeye devam edecek ve bu, Huawei’nin dünya çapında önde gelen telekom ekipmanı sağlayıcılarından biri olarak konumu göz önüne alındığında oldukça ironik, bu, alandaki çoğu şirketten daha fazla 5G ağı üzerinde çalıştığı anlamına geliyor. Yine de en yeni ve en iyi telefonlarında 5G desteği sunamıyor. Mate 50 serisinin sunacağı şey, Huawei’nin kendi geliştirdiği Harmony işletim sisteminin en son sürümü olan 3.0 sürümü olacak.

Çinli üretici, 2019’da ABD’nin Huawei’yi varlık listesine koyan eylemi sayesinde açık kaynaklı Android işletim sisteminin Google Mobil Servisleri (GMS) sürümünü kullanma yeteneğini kaybetti. Güvenlik nedeniyle bu listede yer almak, Huawei, Google ve Android’in GMS sürümünü içeren ABD tedarik zincirine erişemiyor.

Hoşçakal Leica, merhaba XMAGE

Mate 50, arka kamera dizisi için yeni özelliklere sahip olacak ve Mate 50’nin geçmiş sızıntılara ve söylentilere dayanan konsept versiyonunun bir videosu, ekranda iPhone tarzı bir çentik ortaya koyuyor. 2019’daki Mate 30 serisi, ön ekranda çentik bulunan Mate modellerinin sonuncusuydu.

Mate 50 arka kamerası, şirketin üst düzey telefonlarında kullanacağı yeni fotoğrafçılık teknolojilerine verdiği isim olan XMAGE markalı. Firma daha önce, şirkete akıllı telefon kameraları için optik tedarik etmek üzere kamera ve lens üreticisi Leica ile ortaklık kurmuştu. Bu ortaklık sona erdi ve Leica şimdi Çinli telefon satıcısı Xiaomi’ye optik sağlıyor.

Yani Huawei, XMAGE markası altında kendi görüntüleme ve optik teknolojilerini geliştirecek ve eğer telefon hikayeye yerleştirdiğimiz videodaki konsepte benziyorsa Mate 50’nin arka kamerasında öne çıkacak.

Huawei artık bir zamanlar olduğu gibi akıllı telefon santrali değil, ancak yine de yenilik yapacak teknolojik yeteneklere sahip, bu da şirketin çıkardığı telefonlara göz kulak olmaya devam etmemiz gerektiği anlamına geliyor.telefon-1