Ülkenin Güneydoğu kesiminde Çin’in Suzhou eyaletinde bulunan Zhangjiagang’ın Tarımsal Ticaret Finans kurumu, yaklaşık Rs değerinde 500.000 dijital yuan (e-CNY) ipotek verdi. 58.7 lakh, fikri mülkiyeti teminat olarak destekliyor. İpotek, kasabanın alışveriş pazarları düzenleyicisi, para piyasaları düzenleyicisi ve belediye görevlileri tarafından oybirliğiyle onaylanarak verildi. Halihazırda e-CNY test merkezlerine sahip 15 ilde bulunan Çin Halk Bankası, geçtiğimiz günlerde bu sayıyı artırmak istediğini belirtti.

tarafından bir rapora göre yerel haber kaynağı İpoteğin alıcısı olan Sohu, Suzhou eyaletindeki metal fabrikaları için çevre güvenliği ekipmanları üreten bir kuruluştur. İşletme tarafından bildirildiği üzere, müşteri faturalarının çeşitliliğindeki artış nedeniyle, ipoteğin doğrudan e-CNY dijital ceplerine sunulduğu yer olan yeni borçlanma metodolojisini denemeye karar verdi. Bu arada, Zhangjiagang’ın Tarımsal Ticaret Finans kurumu, bunun ülkenin e-CNY deneme programı dahilindeki bir deney daha olduğunu belirtti.

Gelişme ayrıca Çin Halk Bankası’nın iki gün içinde gerçekleşti. bahsetmek şu anda 15 ilde bulunan mevcut e-CNY test sitelerinin sayısını genişletmesi gerektiğini söyledi. 31 Mayıs itibarıyla, merkezi finans kurumu, kuruluşundan bu yana toplam 83 milyar CNY (12.29 milyar $ veya kabaca 97.505 Rs. 97.505 Rs) tutarında 264 milyon e-CNY işlemi kaydetti. Çin genelinde 4.567 milyondan fazla servis sağlayıcı terminali, ücret olarak e-CNY ile anlaştı.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Suzhou’ya ek olarak, Shaanxi Eyaleti ve Guangzhou şehri de Haziran ayından bu yana dijital yuan kredileri vermeye başladı.

“Düzenleyiciler, dijital yuan cinsinden kredi fonlarının yasadışı kullanımını izleyebilir ve izleyebilir ve dijital para birimi, dijital yuan toplu olarak benimsendiğinde, düzenleyicilerin firmaların işletme ve geri ödeme yeteneklerini değerlendirmeleri için işletmelerin fon akışlarının gerçek zamanlı olarak izlenmesini kolaylaştıracaktır. gelecek,” dedi Şanghay Pudong Reform ve Kalkınma Araştırma Enstitüsü müdürü Liu Bin. devlet medyası China Securities Journal tarafından yayınlanan rapor Temmuzda.
genel-8