Vladimir Potanin başkanlığındaki Rus madencilik ve metalurji şirketi Norilsk Nickel, ekipman tedarikçisi Sever şirketler grubuna ödenecek hesaplarını tokenleştirmek için dijital finansal varlıkları (DFA) kullanmaya başladı.Norilsk Nickel’in ilk ihraç edilen jetonları 2020’nin sonunda biliniyordu. Şirket, tüm sanal varlıkların kesinlikle mevcut Rus mevzuatı çerçevesinde ihraç edildiğini vurguladı.

Norilsk Nickel, Atomize blok zinciri platformunda tahvillerin dijital analoglarını yayınlayacak. Yeni Para Piyasası (NMM) adı verilen token, şirketin fonları belirli bir tarihte iade etme mali yükümlülüğü ile desteklenecek. Bir jetonun maliyeti ve tüm test konusu, 45 günlük vade ile 9,2 milyon ruble.

Dijital varlık, Norilsk Nickel’in Sever Group tarafından temsil edilen yatırımcıya olan finansal yükümlülüğü ile güvence altına alınacak. Bu şirketler grubu, metalurji devi için ekipman tedarik ediyor.

Atomize, dijital finansal ürünleri yayınlamak, depolamak, dağıtmak ve takas etmek için lisanslı bir Rus bilgi sistemleri operatörüdür. Platform, çeşitli varlıklar ve finansal yükümlülükler için dijitalleştirme hizmetleri sunmaktadır. Platformdaki yatırımcılardan biri de Potanin’in başkanlığını yaptığı yatırım şirketi Interros.genel-22