Twitter, bir kullanıcının ayda kaç kez tweet attığını görmenizi sağlayan bir özelliği test ediyor. Tersine mühendisler bunu geliştirme aşamasında fark ettim yaklaşık bir ay önce, ancak bu sabah itibariyle bazı Twitter kullanıcıları bu özelliğe erişim kazandıklarını paylaştılar.

Uygulamada çok fazla zaman harcadığımızı zaten bilenler için bu özellik biraz… korkutucu geliyor. Ancak birini takip edip etmemeye karar verirken muhtemelen bir ölçüm olarak faydalı olabilir. Birisi ayda binlerce kez tweet atıyorsa, belki onların zaman tünelinizde olmasını istemiyorsunuzdur – ya da neredeyse hiç tweet atmıyorsa, belki de onları takip etmeye değmeyeceğini düşünüyorsunuz.

Bir Twitter sözcüsü, bu, bir hesabın Tweetlerinin sıklığı hakkında daha fazla bağlam sağlamanın, insanların etkileşimde bulunmayı seçtikleri hesaplar hakkında daha bilinçli kararlar vermelerine nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek istediğimiz devam eden bir deneyin parçası” dedi.

Geçmiş çalışmalara dayanarak, bu özelliğe özel kullanıcılar arasında genel tepkinin ne kadar tweet attığımız konusunda korku olması şaşırtıcı değil. 2019’da Pew Araştırma Merkezi, Twitter kullanıcılarının %10’unun platformdaki tweet’lerin %80’ini oluşturduğunu tespit etti. Çalışma ayrıca, Twitter’daki medyan kullanıcının ayda yalnızca iki kez gönderi paylaştığını gösterdi. Son çeyrek itibarıyla Twitter’ın günlük 237,8 milyon para kazanılabilir aktif kullanıcısı var.

Bu nedenle, Twitter’ın “ayda tweet” testi tarafından kişisel olarak saldırıya uğradığınızı düşünüyorsanız, tazminat hakkınız olabilir. Yasal nedenlerle, bu bir şakaydı, ancak Twitter’ın avukatlarının şu anda biraz meşgul olduğunu varsayıyoruz.

Güncelleme, 8/1/22, 18:55 ET, Twitter’dan bir yorumla.

genel-24