M2 Extreme platformundaki yeni Mac Pro, bu yılın sonundan önce sunulabilir.Gazeteci ve içeriden Mark Gurman, bu bilgisayarla ilgili verilerini tamamladı. Apple’ın bu yılın sonunda Mac Pro’yu duyurabileceğini, ancak önümüzdeki yılın başlarında satışa çıkacağını söylüyor.

Üstelik yeni Mac Pro’nun birkaç ay önce hazır olduğu iddia edildi ve Apple, M1 hattından bir platformla piyasaya sürebilirdi ancak lansmanı SoC M2 Extreme hazır olana kadar ertelemeye karar verdi.

M1 hattında analogları olmadığı için M2 Extreme’in ne olacağı henüz belli değil. Ancak daha önce, M1 Ultra’nın sadece iki katı olan 40 CPU çekirdeği ve 128 GPU çekirdeği söylentileri vardı, yani Apple’ın yeni platformu bu olabilir. M1 Ultra’nın performansı göz önüne alındığında, yeni Mac Pro’nun yeteneklerinin ne kadar etkileyici olacağı sadece hayal edilebilir.

Ancak söylentiler bile yokken yeni Mac Pro’nun kendisi ne olacak. Apple Silicon’a geçiş göz önüne alındığında, yeni ürün, kullanıcıların kendilerinin yapılandırmayı güncelleme veya değiştirme yeteneğinde çok şey kaybedebilir.genel-22