Meksika kripto borsası Bitso, Brezilya'da 1 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı

Meksika kripto para borsası bitso bir milyon kullanıcı işaretine ulaştı Brezilya şirketin Brezilya şefine göre, ülkede piyasaya sürülmesinden yaklaşık bir yıl sonra.

“Brezilya’da beklenenden daha erken 1 milyon kullanıcıyı geride bıraktık ve işlem hacimlerimiz Haziran ayında Mayıs ayına göre %66 arttı.” Thales Freitas Reuters’e verdiği bir röportajda.

Ayrıntılı rakamlar vermedi, ancak çoğu büyük kripto para biriminde görülen son düşüşe rağmen Temmuz okumalarının bir önceki ayı çoktan aştığını söyledi.

2014 yılında kurulmuş ve merkezi MeksikaBitso, Mayıs 2021’de bir finansman turunda 250 milyon dolar topladı ve bu, platforma Brezilya’daki ilk çıkışından önce 2,2 milyar dolar değerinde.

Citi ve HSBC’de eski bir yönetici olan Freitas, üç ay önce Bitso’nun en büyük ikinci pazarı olan Brezilya’da, yoğun varlık oynaklığı ve daha yüksek faiz oranlarının giderek artan olumsuz senaryosunda şirkete liderlik etme misyonuyla devraldı.

Bu engellerin üstesinden gelmek için Bitso, teşvik programını güçlendirdi ve sabit paralarda yılda %15’e varan getiriler, dijital para birimleri gibi geleneksel varlıklara sabitlenmiş dijital paralar sunuyor. BİZ dolar.

Freitas, “Brezilyalı yatırımcılar sabit geliri seviyor ve stablecoin’ler çeşitlendirmenin iyi bir yolu” dedi.

Bitso, şu anda borç verenlerle ortak olarak faaliyet gösterdiği Brezilya’da bir ödeme kuruluşu lisansı başvurusunun merkez bankası tarafından onaylanmasını bekliyor. Banco Genial ve Starkbank. Sözde “kripto kışı”, bazı yabancı şirketlerin dijital para birimlerinde keskin bir devalüasyon sonrasında çökmesine neden oldu.

Yine de Bitso, SoftBank destekli Brezilya kripto borsasının ardından şimdi kendi sahasında yeni bir rekabetle karşı karşıya. Mercado Bitcoin geçen hafta Meksika pazarına girmeyi planladığını duyurdu.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9