Valorant’ın 5. Bölümü, Pearl haritasını tanıttı ve şimdiye kadar, oyuncular onu kazıyor gibi görünüyor – FPS oyununun en yeni haritasında, özellikle yüksek zemini işgal eden bir hücum ekibinden gelen bir itme ile karşı karşıya kalan savunma oyuncuları için zor olan bir alan var. Riot, herkes “hala öğreniyor” olduğu için seviyeyi ayarlamak için mevcut bir plan olmadığını söylüyor.

Valorant geliştiricileriyle yakın zamanda yapılan bir AMA’da redditor xW4RP, Pearl’ün ‘B uzun’ bölümü hakkında sorular sordu – bu, B Sitesi ile B Kulübünü birbirine bağlayan uzun, geniş koridor, merkezi ‘hiç kimsenin ülkesinde’ bir sütun ve bir niş ile.

“Ekibin B uzunluğundaki geometriyi ayarlamak için herhangi bir planı var mı?” xW4RP soruldu. “Yönetmeyi başaran saldırganlar arasında sürekli bir tavuk oyunu gibi geliyor. [to] yüksek yerden kafadan vuruş açısını kullanın ve herhangi bir savunma oyuncusu sütunu veya köşeyi tutacak kadar cesur. Jett gibi ajanlar bile B long’a hücum eden bir saldırıdan kaçmakta zorlanıyor ve bu bana doğru gelmiyor.”

İnci düzeyinde tasarımcı Joe Lansford soruyu sorduPearl’ün piyasaya sürülmesinden bu yana ekibin “şu anda hiçbir şeyi değiştirme planı olmadığını” söyleyerek – oyuncular hala haritayı öğreniyor ve belirli düzenine en iyi yaklaşımları üzerinde çalışıyorlar.

Lansford, “Uzun B, bir ‘bükülmeyin’ nişanıdır” diyor. “Bir defans oyuncusu olarak, ileri bir pozisyon alabilir ve kontrol etmek için itebilirsiniz. [the] hatta headshot kutusu. Bir kaçış aracınız varsa, sütun ve/veya köşe oynayabilirsiniz (burada Oda harikadır). Ya da sadece ilk dövüşü al [B Site]”

“Saldırganları yavaşlatmak için yardımcı programı kullanmayı deneyin ve tekrar bakmak yerine rotasyon için zaman kazanın” diye ekliyor. “Savunucuların bir avuç yedek seçeneği var.”oyun-2