Fallout 4 modları sonsuzdur ve Bethesda’nın ufuk açıcı, kıyamet RPG’sini büyük ve küçük sayısız şekilde dönüştürür. Daha gerçekçi kan efektleri mi istiyorsunuz? Sorun değil. Daha temiz bina ve yerleşim mekaniği? Tamamlandı. Final Fantasy 7’nin Midgar’ı haritanın tam ortasına mı düştü? Kolay. Ancak bizim caps’lerimiz için en iyi modlar, temel mekanikte ince ama hayati iyileştirmeler yapanlardır – temel oyunu sağlam tutan, ancak onu daha iyi yapanlardır. Ve burada sahip olduğumuz şey bu, tüm gizlice girme ve tespit sistemlerini elden geçiren ve nükleer distopiyi daha çok Dishonored tarzı bir gizli oyun gibi hissettiren yeni bir Fallout 4 modu.

Urania’dan Gizli ve Düşman Davranışı Fallout 4’ün “gizlice” mekaniğindeki çok özel ve son derece sinir bozucu birkaç sorunu ele almak için inşa edilmiştir. “Gizli” diyoruz çünkü Fallout the Metal Gear Solid’i oynamaya çalışan herkes gibi, keyfi ve haksız düşman yapay zekası tarafından sürekli yanlış yönlendirildik. Urania, “Eğer bir düşman yaptığınız küçük bir gürültüyü duyarsa, anında hepsi tam konumunuzu bilir”, diye yazıyor. “Bu değişikliklerle, en azından düşman bölgelerini artık gizlice temizlemek mümkün”.

Urania’nın demo videosuna bir göz atın ve tam olarak ne anlama geldiklerini görebilirsiniz. Düşmanın görme, işitme, arama davranışları ve genel uyanıklığı ince ayarlandı, yani hala bir tehdit oluşturuyorlar ve sizi aramaya devam edecekler, ancak artık tek bir telepatik kovanla bağlantılı görünmüyorlar.

Bir kılıç kuşanan ve birinci şahıs olarak oynayan Urania, bir Raider saklanma yerini sessizce gizlice takip eder, arkadan boğazlarını keser ve yanlışlıkla çok fazla ses çıkarırlarsa sipere girer. Paslı kalıntıları dalgalanan bacalarla ve Sugar Bombs kutularını balina yağıyla değiştirin ve Dishonored’ı izliyor olabilirsiniz.

Yani, Grognak’ın baltasına bir sustalı ve Fatman’a susturulmuş bir Kurtarıcı tercih ederseniz, Gizli ve Düşman Davranışı Nexus Mods’ta ücretsiz olarak mevcuttur.oyun-2