Metal Gear Solid ve Death Stranding yaratıcısı Hideo Kojima, sektördeki en ünlü geliştiricilerden biri, bu yüzden Mads Mikkelsen’in başrolde olduğu bir süper kahraman oyunu yapmayı düşündüğünü söylediğinde insanlar dikkat çekiyor. Peki neden olmadı? Kojima’ya göre Amazon süper kahraman dizisi The Boys’a çok benziyordu.

Hideo Kojima’nın şu anda elinde çok fazla şey var. Xbox vitrininde, geliştiricinin Microsoft için “daha önce hiç görülmemiş bir konsept” üzerinde çalıştığı ve Death Stranding 2’nin Norman Reedus sayesinde açık bir sır olduğu doğrulandı.

Görünüşe göre, Kojima neredeyse düşünüldü bir sonraki oyunu için daha çizgi roman tarzı bir proje, “perde arkasında efsanevi kahramanlara karşı karşıya gelen özel bir dedektif ekibine sahip bir arkadaşça şey.” Tabii ki daha önce Death Stranding’de olan “Mads’i (Mikkelsen) başrol olarak düşünüyordu”. Geliştirici onu tarif eder kara mizahın “eğlence endüstrisinde seri üretime devam eden süper kahramanların” yolunun parodisini yapan “radikal sert aksiyon” oyunu.

Kojima, “farklı ayarlara ve hilelere” sahip olmasına rağmen, o sırada yeni izlemeye başladığı Amazon’un karanlık süper kahraman programı The Boys’a “konsept benzer olduğu için beklemeye aldığını” söyledi. The Boys’un 2019’da Death Stranding’in konsol çıkışından hemen önce piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, Kojima bunu o oyundan sonraki bir sonraki projesi olarak düşünüyor olabilir.

Neyse ki Kojima, oyunla ilgili planlarının “sadece aklımda kaldığını”, bu yüzden onları bir kenara koymanın herhangi bir maliyeti olmadığını söylüyor. Bir sonraki maçı ne olursa olsun, muhtemelen çok farklı olacak.

Death Stranding Director’s Cut’a bir şans vermek istiyorsanız, bilgisayarınızın çalıştırıp çalıştıramayacağını görmek için önce sistem gereksinimlerine göz atın.oyun-2